25 Finans Uzmanı Oxford’da Liderlik Programına Katılacak

Emirates Bankacılık ve Finansal Çalışmalar Enstitüsü (EIBFS), sektörü desteklemek için Oxford Üniversitesi Said Business School Liderlik Programına İslami finans dahil olmak üzere finans ve bankacılık alanından 25 uzman gönderiyor

1983 yılında kurulan Emirates Bankacılık ve Finansal Araştırmalar Enstitüsü (EIBFS), Sharjah, Abu Dabi ve Dubai’de stratejik olarak bulunan üç modern kampüsünde bankacılık ve finans alanında dünya standartlarında eğitim programları, eğitim oturumları ve ortaklık hizmetleri sunmaktadır. Emiratisation girişimine bağlı olan EIBFS, BAE vatandaşlarını, birinci sınıf eğitim olanakları sağlayarak ve bankacılık ve finansal hizmetler sektöründe kariyer gelişimini teşvik ederek desteklemektedir.

Finans sektöründeki yöneticilere beceri kazandırmak için tasarlanan Liderlik Programı’nın bir parçası olarak, EIBFS, aksama, değişim ve stratejik düşünme gibi çeşitli ilgili konulara odaklanan sekiz günlük bir modül tasarlamıştır.

Bankacılara hitap eden Jamal Al Jassmi, “Oxford Üniversitesi Said Business School ile ortaklaşa yıllık Liderlik Programımızı sunmaktan heyecan duyuyoruz. Bu, BAE bankaları arasında en çok aranan programlardan biri. İnsan Kaynakları ve Emirates Bakanlığı’nın yetkisinde olan program, yarının bankacılık lideri olacak BAE vatandaşlarına eğitim ve öğretim fırsatları sunuyor.” dedi.

Said Business School, Oxford Sosyal Bilimler Bölümü’nün bir parçasıdır. Oxford Said, Oxford Üniversitesi’nin işletme, yönetim ve finans alanlarında lisans ve yüksek lisans öğrencileri için öğrenme merkezidir.

Loizos T Heracleous, Said Business School Program Direktörü, “Bu kapsamlı liderlik programını sunmak için EIBFS ile yakın çalışmaktan mutluluk duyuyorum. Oxford’daki 25 BAE vatandaşına sunulacak olan program, düşünce, liderlik yetenekleri ve sektördeki aksaklıklarla başa çıkabilme yeteneği kazandıracak. Bu program temelde bankacılık ve sigorta sektöründeki yöneticiler için olmakla beraber diğer endüstriler için de geçerlidir.” ifadelerini kullandı.

Noura Abbas, “EIBFS, BAE bankacılık ve finans işgücüne büyümelerinde yardımcı olmaya kararlı. Sektörde büyük miktarda BAE vatandaşı istihdam ediliyor. Ortaklıklar ve kapsamlı kurs ve eğitimlerimiz sayesinde yıllar geçtikçe, EIBFS çeşitli uluslararası ortaklarla bağlantı kurdu ve kursiyerler için sınıfında en iyi eğitimleri sunmamızı sağladı.” dedi.

Said Business School eski ve yeni öğrenme prosedürlerini harmanlıyor ve yaklaşımında canlı ve yenilikçi bir şekilde ilerliyor. Okul, küresel etkiye sahip programlar ve fikirler oluşturarak insanları başarılı iş kariyerleri için eğitiyor.

İslami finans dahil olmak üzere finans ve bankacılık alanındaki kapsamlı eğitim kursları ile EIBFS, ileri finansal eğitim ve kapasite geliştirme konusunda ön plana çıkmaktadır. Enstitü, finans profesyonellerini en son uzmanlıkla donatmak için ABD ve Avrupa’daki uzman eğitim ve teknoloji çözümleri sağlayıcılarıyla ortaklık kurdu.

 

Kaynak: Emirates News Agency

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir