8. İslam İktisadı Atölyesi Tamamlandı

8. İslam İktisadı Atölyesi, İslam İktisadı ve Araştırma Merkezi (İKAM), İlmi Etüdler Derneği (İLEM) ve Türkiye İktisadi Girişim ve İş Ahlaki Derneği (İGİAD) işbirliği, Sakarya Üniversitesi İslam Ekonomisi ve Finansı Uygulama ve Araştırma Merkezi (İSEFAM) desteği ve Albaraka Türk Katılım Bankası sponsorluğunda 16-18 Eylül 2020 tarihlerinde “İslam İktisadının Kurumları” temasıyla gerçekleştirdi

İlk gün gerçekleştirilen açılış programında İKAM Direktörü Taha Eğri, İLKE Vakfı Yönetim Kurulu Başkanı Lütfi Sunar, İLKE Vakfı Mütevelli Heyet Başkanı Nihat Erdoğmuş, Sakarya Üniversitesi Rektörü Fatih Savaşan ve Albaraka Türk Katılım Bankası Genel Müdürü Melikşah Utku 8. İslam İktisadı Atölyesi hakkında görüşlerini dile getirdi.

Açılış konuşmalarının ardından Abbas Mirakhor “İslam İktisadının Kurumları” başlığı ile online bir açılış konferansını gerçekleştirdi. Konferanstan sonra İslam İktisadı 2020 Ödülleri sahiplerini buldu.

İslam İktisadı Araştırma Ödülü Dr. Monzer Kahf’a,

İslam İktisadına Katkı Ödülü M. Umer Chapra’ya,

İslam İktisadı Uygulama Ödülü İslam İktisadı Araştırma ve Uygulama Derneği (İKSAR)’a,

İslam İktisadı Tez Ödülü Ömer Faruk Tekdoğan’a

ve İslam İktisadı Özel Ödülü 2020 yılına has olmak kaydıyla merhum Abdullah Tivnikli’ye layık görüldü.

Açılış programı IKAM ekibi tarafından çekilen Hakikat Yolunda Sabri Orman belgeselinin gösterimi ile atölye oturumlarına geçmek üzere sonlandırıldı.

8. İslam İktisadı Atölyesi, Dünyanın farklı ülke ve bölgelerinden İslam İktisadı alanında çalışma yapan uzman isimlerin katkıları ile programın ikinci ve üçüncü günü online  gerçekleşen 6 atölye oturumuyla nihayete erdi. Oturumların ardından 8.İslam İktisadı Atölyesi sonuç bildirgesi yayımlandı.

Kaynak: İKAM/Mail

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir