Abuja Ticaret Odası, Uluslararası Helal Sanayi Web Seminerine Ev Sahipliği Yapacak

22 Ağustos 2020 Cumartesi, Nijerya Saati ile 16:00’a kadar Uluslararası Helal Endüstrisi Webinarı söyleşisi gerçekleştirilecektir

3 trilyon doları aşan değeri olan Helal Sanayi, bugün dünyanın en umut verici alt sektörlerinden biridir. Dünya nüfusunun dörtte birini oluşturan 1,8 milyar tahmini Müslüman tüketici ile helal ürün ve hizmetlere olan talep çok büyük. Ayrıca, genişleyen Müslüman demografisi ile birlikte, daha fazla sektör hızla bu trendi yakalıyor ve bu gelişen pazara ulaşmak için yaklaşımlarını şekillendiriyor. Bununla birlikte, yüzde 50’den fazla Müslüman nüfusa sahip olan Nijerya, bu büyüyen endüstriye henüz tam olarak atılım yapmış değildir.

Bu, Abuja Ticaret ve Sanayi Odası tarafından Nijerya, Türkiye, Hindistan, Malezya, Endonezya, Mısır, Tunus, Morrocco, BAE, Suudi Arabistan ve diğer D8 ülkelerinden ortaklarla düzenlenen 22 Ağustos Cumartesi günü düzenlenen Uluslararası Helal Sanayi Web Semineri’ne duyulan ihtiyacı açıkladı.

Web semineri, 14-16 Eylül 2021 tarihleri arasında yapılması planlanan Helal Expo Nijerya’nın 2021 versiyonu için hazırlık aşamasındadır.

Helal Sektörü web seminerinde, Helal Endüstrisinde 10 Farklı Ülkeden 22’den fazla seçkin Konuşmacı yer alacak ve TVC News’in popüler Kıdemli Sunucusu Mike Okwoche tarafından yönetilecek.

Ev sahibi Adetokunbo Kayode, Başkan Abuja Ticaret ve Sanayi Odası, “Nijerya Helal Pazarını ve Ekonomisini Anlamak” konulu açılış konuşmasını yapacak. Değerli konuşmacı Şeyh ŞERİF İbrahim Salih, KON. NSCIA Başkanı Fetva Komitesi ve Nijerya Büyük Müftüsü ve FRACE (CBN) Başkanı da yer alacaktır. Diğer önemli konuşmacılar Malezya Helal Danışmanlık ve Eğitim Ajansı’ndan Prof. Rafek Saleh; H.E. Abhay Thakur, Hindistan’ın Nijerya Yüksek Vekili Norfadalizan Abdorahman, MD / TAJ Bank CEO’su Mohd Khairy Maidin, Malezya Lagos Ticaret Sorumlusu Bayan Moji Hasfat Bello, Helal Standard Development Trust; Helal Sertifikasyon Kurumu Başkanı Profesör İbrahim Oreagba; Nijerya Dahwah Enstitüsü’nde araştırma ve eğitim müdürü olan Şeyh Muhammed Nurudeen Lemu ve diğer önemli konuşmacılar seminerde yer alacaktır.

Webinar, helal gıda, ilaç, turizm, edebiyat, imalat, tahkim, bankacılık ve finans, yatırım, moda ve kozmetik gibi helal endüstrisinin birçok sektörünü kapsayacaktır.

22 Ağustos 2020 Cumartesi, Nijerya Saati ile 16:00’a kadar Uluslararası Helal Endüstrisi Webinarı söyleşisine bağlantı aracılığıyla katılabilirsiniz: https://bit.ly/nigerianhalalmarket

Kaynak: Nigerian Halal Market

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir