Ahli United Bank İçin Üç Yıllık Dönüşüm Süreci

Kuwait Finance House (KFH) CEO’su Mazin Saad Al-Nahedh 20 Ocak Pazartesi günü, KFH’nin Ahli United Bank’ın tamamen Şer’i hale gelmesinin üç yıl kadar süreceğini söyledi

KFH hissedarları Pazartesi günü Bahreyn Ahli United Bank’ın (AUB) devralınmasını onayladı. İktisap, AUB’un 1 KFH hissesi için 2.325581 tutarında belirlenen takas oranına dayanarak, hisse senetlerinin tam iktisabı hakkında olağanüstü genel kurulunun onayına tabidir.

KFH, tüm kararların onaylanmasından sonra AUB’un tüm geleneksel varlıklarını İslami hale getirecektir. KFH Sermaye Yatırım Başkan Yardımcısı Shadi Zahran, Boursa Kuwait ile yapılan basın toplantısında yapılan konuşmada, AUB’un Şer’i varlıklarının 2018’deki toplam bütçesinin yüzde 43’üne ulaştığını söyledi.

KFH Grup CEO’su AUB’un dönüşümünün ilk aşamasının AUB-Bahreyn ve AUB-Mısır’ı kapsayacağını ve altı ila on iki ay süreceğini söyledi. AUB-İngiltere’nin dönüşümü de aynı süreyi alacaktır. Al Nahedh, KFH’nin tüm dönüşüm sürecini 18 ila 24 ay arasında tamamlamayı beklediğini ve tam dönüşümün üç yıl süreceğini söyledi.

KFH’dan alınan bilgiye göre AUB adı korunacak, ancak ticari marka gelecekte değiştirilebilir.

KFH’ye göre, birleştirilmiş bankanın 101 milyar dolarlık aktifleri ve geçmiş performansa göre yıllık 1.5 milyar dolarlık kâr tahmini mevcut.

 

Kaynak: Salaam Gateway

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir