Ajman Bank ve Noor Takaful Stratejik Ortaklığa Giriyor

İslami bir sigorta kuruluşu olan Noor Tekaful, Ajman Bank ile stratejik bir ortaklığa giriyor

Ortaklık, Ajman Bank’ın portföyüne bir dizi çözümün eklenerek müşterilerinin gerçek Tekaful gereksinimlerinin karşılanmasını sağlayacak.

Mali taahhütleri devam eden müşteriler artık çocukların eğitimi, evlilik veya emeklilik planları gibi kapsamlı Tekaful tasarruf çözümlerine erişebilecekler. Ayrıca öngörülemeyen olaylar durumunda ailelerinin mali koruması konusunda güvence sunulacak.

İşletmeler ve çalışanları, genel müşteri memnuniyetini ve elde tutma oranlarını iyileştirmek için anlaşmanın bir parçası olarak hayat sigortası çözümlerini de ele alacaklar.

“Ajman Bank ile ortaklık, iddialı işletmelerin güçlü bir birleşimidir. BAE, GCC bölgesindeki en büyük hayat sigortası pazarını oluşturduğundan, toplam brüt primleri 8 milyar ABD doları alarak, banka ağı içinde Takaful çözümlerinin dağıtımı sadece endüstrinin gelişimini hızlandırıyor ve sağlam ekonomik büyümesine katkıda bulunuyor” dedi.

Buna karşılık, Ajman Bank’ın CEO’su Muhammed Amiri şunları söyledi: “geleceğe bir göz atarak etkili bir harcama yönetimi ve koruma ortamına sahip olmak artık her zamankinden daha önemli. Ajman Bank’taki tekliflerimizi yenilemeye ve genişletmeye devam ederken, müşterilerimize gelişen ihtiyaçlarını karşılamak için özelleştirilmiş çözümler sunmak için Noor Takaful ile işbirliği yapmaktan mutluluk duyuyoruz. Bu özel ittifak sayesinde, Noor Takaful’un uzmanlığını geniş ağımızla birleştiriyoruz ve bu da müşterilerimiz için daha fazla değer sağlayan sınıfının en iyisi, entegre ve verimli çözümler sunarak pazarda rekabet avantajını korumamızı sağlayacak.”Ortaklık, Ajman Bank’ın çeşitli segmentlerinde (servet, küçük ve orta ölçekli işletmeler ve Perakende) yaşam Takaful koruma, tasarruf ve yatırım ürünlerinin genel erişimini artıracaktır. Her ürün kategorisindeki yeni ve mevcut müşteri veritabanı, ortaklığın bir sonucu olarak yeni teklif serisine erişebilecektir.

Ajman Bank, Takaful Çözümleri sürecinde müşterilerine rehberlik edecek niteliklere sahip İslami sigorta eğitimi almış profesyonellerle faaliyet gösterecektir.

Kaynak: Emirates News Agency

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir