AKİFAM’dan “İslam Ekonomisi’nin Yeniden İnşası: Tahayyüller ve Kavramlar” Konulu Program

Afyon Kocatepe Üniversitesi İslam İktisadı ve Finansı Uyg. ve Araştırma Merkezi, Prof. Dr. Mehmet ASUTAY ile “İslam Ekonomisi’nin Yeniden İnşası: Tahayyüller ve Kavramlar” konulu programı gerçekleştiriyor

Program 3 Ekim 2020 Salı günü saat 16.00‘da Zoom programı üzerinden gerçekleştirilecektir. Programa İslam Ekonomisi ve Finansı alanına merakı olan herkesin katılım sağlayabileceğini duyuruldu. Programa katılma linkini 2 Ekim 2020 Pazartesi günü içerisinde yayınlanacağını bildirdi.

Mehmet ASUTAY kimdir?

Durham Üniversitesi İslami Finans Programı’nda İslam Ekonomisi, bankacılık ve finans; Ortadoğu ve İslam ülkelerinde ekonomi; ekonomi politik ve ekonomik gelişim konularında dersler verip, master ve doktora araştırmalarına danışmanlık yapmaktadır. Ayrıca Review of Islamic Economics dergisinde editörlük, American Journal of Islamic Social Sciences dergisinde yardımcı editörlük görevi yürütmekte ve Borneo Journal of Business and Economics de dahil olmak üzere çeşitli akademik dergilerin yayın kurulunda yer almaktadır.

Ekonomi ve siyaset ilişkisi ve bu ilişkinin Türkiye’deki kronik ekonomik istikrarsızlık üzerindeki etkisi hakkındaki kitapları 2011 Routledge tarafından yayımlanacaktır.  Asutay ayrıca şu an İslami Finans hakkında iki kitabın editörlüğünü yapmaktadır.  Edward Elgar’s Critical Thinking Serisinin 2011 yılında yayınlanacak ciltlerinin İslam Ekonomisiyle ilgili bölümlerinin editörlüğünü yürütmektedir. Asutay’ın İslam ahlak ekonomisi, İslami bankacılık ve finans; Ortadoğu ekonomileri ve Türkiye’nin ekonomi politiği konulu makaleleri çeşitli dergilerde yayımlanmıştır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir