DÜNYA

Akulaku, 2021’nin İlk Yarısında Şeriat Uyumlu Platformunu Başlatacak!

Erfinal, “P2P pazarına girmeye hazırlanmazsak, çok geç kalacağız” dedi

Endonezya’nın online çoklu finansal hizmetler şirketi Akaluka, Alibaba’nın finansal hizmetleri kolu Ant Financial dahil olmak üzere yatırımcılardan D Serisi fonlamada 100 milyon dolar kazandı. Jakarta merkezli fintech, Endonezya’da önde gelen bir çevrimiçi multifinance sağlayıcısıdır ve yaygın olarak yaklaşık 450 milyon dolar değerindedir.

Şirket, Bank Aceh, Batı Sumatra’daki Bank Nagari ve Bank NTB gibi geleneksel bankaların Şeriat uyumlu hale gelme eğilimini görüyor ve pazarlarına hizmet etmek için belirli bölgelerde düzgün bir şekilde konumlandırılmasını sağlamak istiyor.

Efrinal, özellikle Aceh ve Batı Sumatra’ya atıfta bulunarak, “Şu andan itibaren P2P pazarına girmeye hazırlanmazsak, çok geç kalacağız ” dedi.

Efrinal, Akulaku’nun hissedarlarından Akulaku Syariah’ı başlatmak için onay aldığını söyledi.

Efrinal, “Finansal Hizmetler Kurumu (OJK) İslami bankacılık birimleri (UUS) ile ilgili son teslim tarihini tam İslami bankalar haline getirme planlarını da arıyoruz”dedi.

Efrinal, “ İslami bankalar ve diğer finansal kurumlarla ortak olmayı planlıyoruz. 2007’den beri kendi Şeriat finansman platformumu çalıştırıyorum, bu yüzden piyasayı ve oyuncularını anlıyorum ” diye ekledi.

Efrinal, Ağustos 2007’de pt Al-Ijarah Indonesia Finance, üç yatırımcı Bankası Muamalat Indonesia, Bank Boubyan Kuveyt ve Bahreyn’in Alpha Lease and Finance Holding BSC’DEN 105 milyar rupiah’ı güvence altına alan bir danışma ve İslami multifinance şirketi kurdu. Al-Ijarah Endonezya finans her borçlu için 2 milyar rupiah minimum işletme sermayesi finansmanı sunmaktadır.

 

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir