Albaraka Fintech Girişim Sermayesi Yatırım Fonu (FGSYF) Vomsis’e 700 Bin TL Yatırım Yaptı

Albaraka Fintech Girişim Sermayesi Yatırım Fonu (FGSYF), Albaraka Garaj girişimlerinden Vomsis’e 700 bin TL tutarında yatırım yaptı

Akıllı banka asistanı olarak görev yapan Vomsis, Albaraka Portföy Yönetimi Fintech Girişim Sermayesi Yatırım Fonundan yatırım aldı. Paylaşılan bilgilere göre Albaraka Türk Katılım Bankası‘nın yüzde 100 iştiraki olan Albaraka Portföy Yönetimi tarafından kurulan Albaraka Fintech Girişim Sermayesi Yatırım Fonu (FGSYF), Albaraka Garaj girişimlerinden Vomsis’e 700 bin TL tutarında yatırım yaptı.

Küresel çapta yaşanan Covid-19 salgın hastalığının getirdiği birçok olumsuzluğa rağmen girişimleri desteklemeye devam ettiklerini belirten Albaraka Türk Genel Müdürü Melikşah Utku, girişimcilik ekosistemlerini güçlendirmeye ve bu alanda yatırım yapmaya devam ettiklerini de dile getirdi.

Albaraka Portföy Yönetimi Genel Müdürü Muhammed Emin Özer ise Fintech GSYF bünyesinde Albaraka ekosisteminde yer alan Garaj mezunu girişimcileri desteklemeye devam ettiklerini belirtti. Yatırım yaptıkları şirketlerin çok daha iyi işler yapacağına inandıklarını da sözlerine ekleyen Özer, Vomsis ile birlikte 5. yatırımlarını gerçekleştirmiş olmaktan dolayı mutlu olduklarını da paylaştı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir