DÜNYAEKONOMİ-FİNANSGÜNCEL

Albaraka Türk Çevresel Değer Oluşturmaya Devam Ediyor

Karbon Saydamlık Projesi (CDP) kapsamında ‘A-‘ notunu Alan Albaraka Türk, çevresel değer oluşturma ve gezegenin geleceği konusunda değer oluşturmaya devam ediyor…

Albaraka Türk, sürdürülebilirlik çalışmaları kapsamında, risklere karşı dirençli, gezegene ve tüm canlılara karşı saygılı, çevrenin korunması merkezinde bir büyümeyi hedefleyen yaklaşımın karşılığını almaya devam ediyor.

Açıklanan Karbon Saydamlık Projesi (CDP) İklim Değişikliği Programı kapsamında en yüksek notlardan birisi  olan ‘A-‘ notunu alan Albaraka Türk, sürdürülebilirlik çalışmaları kapsamında küresel ısınma, karbon salınımı ve su kıtlığı problemleri başta olmak üzere bir çok evrensel sorunun çözümüne ilişkin adım atmayı ve attığı bu adımların sonuçlarını almaya devam ediyor.

Konuya ilişkin açıklamalarda bulunan Albaraka Türk Genel Müdürü Melikşah Utku, Dünyanın En İyi Katılım Bankası Olmak vizyonu ile sürdürülebilirlik yaklaşımını şekillendirdiğini ve tüm risk, belirsizlik koşullarında bile çevreye ve gezegenin geleceğine dair sorumluluk alma bilinciyle hareket ettiğini belirterek “Bankacılık sektöründe en yüksek skorlardan biri olan ‘A-‘ notunu almış olmaktan ötürü büyük bir mutluluk duyuyoruz. Sürdürülebilirlik odaklı anlayışımızla; karbon salınımımızı ve çevresel etkimizi en aza indirme yönünde çalışmalarımıza tüm gücümüzle devam edeceğiz. Gezegenin geleceğine dair sorumluluk almamız gerektiğinin her zaman farkındayız ve bu başarılarımızı daha da ileriye taşıyacağımızı taahhüt ediyoruz.” dedi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir