Albaraka Türk Karbon Saydamlık Projesi’nde “B” Skorunu Elde Etti

Projede yer alan ilk ve tek katılım bankası Albaraka Türk, 2019 yılı için açıklanan raporda “B” skoru elde etti

Sürdürülebilirliğe ve enerji verimliliğine büyük önem veren Albaraka Türk, çevreye değer katan projelerine devam ediyor. CDP (Karbon Saydamlık Projesi)’nde yer alan banka, 2019 yılı için açıklanan raporda “B” skorunu elde etti. 

Bu değerlendirme ile sektör özelinde en yüksek puanlardan birini almakla birlikte projeye katılan tek katılım bankası oldu. Albaraka Türk, çevreye, sürdürülebilirliğe ve verimliliğe değer katan yeni projelerle ses getirmeye devam ediyor.

CDP Nedir?

Karbon Saydamlık Projesi CDP ;  şirketlerin sera gazı salımları ve iklim değişikliğine yönelik stratejilerini uluslararası kurumsal yatırımcılarla yönünde önemli bir katkı sağlamaktadır. Her sene yayınlanan raporlarla, her ülkenin iklim değişikliği, çevre, su ve orman yönetimine yönelik önemli trend ve gelişmeleri gösteren kurumsal yanıtların detaylı analizini yapılmaktadır.

Dünyanın en prestijli çevre projelerinden biri sayılan CDP sayesinde Türkiye’nin iklim değişikliğiyle ilgili eğilimleri ortaya çıkarken şirketler proje sayesinde, sera gazı salımı hakkında bilinçli olduklarını ve azaltım için çalıştıklarını, iklim değişikliği, ormansızlaşma ve su kıtlığı risklerinin anlaşılmasında iş dünyasında liderlik rolü üstlendiklerini ispat etmiş olurlar. Ayrıca sürdürülebilir ürün ve servislerle gelir üretmek için fırsatlar üretilebileceğini ve iklim değişikliği ve su etkilerine karşı işlerini nasıl daha sağlam hale getirdiklerini göstermiş olurlar.

Detaylı bilgi için: https://bit.ly/2NNcZET

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir