AlHuda CIBE, Küresel Staj Programı Büyük İlgi Gördü

Alhuda CIBE, İslami finans endüstrisine hizmet etmek için pandemi sürecinde küresel sanal staj programı başlattı

AlHuda CIBE, İslami bankacılık ve finans piyasalarında, son on beş yıldan beri dünya çapında farkındalık, eğitim, danışmanlık, danışmanlık ve yayınlara odaklanan köklü bir kurumdur. AlHuda CIBE, dünya çapında İslami bankacılık ve finansmanı teşvik etme ve hedeflere ulaşmak için sürekli çaba göstermektedir.

COVID-19 krizi dünyanın dört bir yanındaki toplumları ve ekonomileri etkiledi ve dünyayı yeniden şekillendirecek gibi görünmektedir. Krizin sonuçları riskleri artırırken bunun yanında yeni krizleri ortaya çıkarmaktadır. Bu ölçekte değişim sistematik zorlukları yönetmek için yeni açılımlar oluşturuken, AlHuda CIBE öğrenciler için sanal staj programını başlattı. AlHuda CIBE bu girişimlerde olumlu yorumlar aldı ve 43 ülkeden katılımcılar bu fırsatı küresel olarak değerlendiriyor. Enterneler, İslami finans endüstrisindeki en son eğilimleri ve fırsatları öğrenme fırsatı yakalayacak. AlHuda CIBE, öğrencilerin COVID-19 durumu sırasında lisans programlarını tamamlamak için stajlara katılamadıkları zaman bu programı başlattı. İki aylık staj programı. Bu staj programı, katılımcıların pratik bilgilerini geliştirmeye katkıda bulunacaktır. Dahası, enterneler İslami finans endüstrisinin fırsatlarından yararlanmak için birbirleriyle etkileşime girebilirler.

AlHuda CIBE, İslami bankacılık ve finans endüstrisindeki anlayışlarını geliştirme şansına sahip olacak sanal stajyerleri ağırlıyor. Bu sadece bilgi tabanını ve uzmanlığını arttırmakla kalmayacak, aynı zamanda İslami finans pazarındaki konumlarını güvence altına alma şansına sahip olacak. Staj programı sırasında adayların akademik/araştırma makalesi stratejik ortaklık bağlantıları, (DLPs) uzaktan eğitim programı tanıtım ve Al-Huda CIBE hizmetleri kurmak ve finans sektörü için ziyaret Sanayi bağlantıları, veri toplama ve haberleşme, eğitim kurumları, forumlar, dernekler, dini kuruluşlar, ücretsiz seminerler düzenlemek, ve genel makale yazma, geliştirme de dahil olmak üzere çeşitli görevleri gerçekleştirmek olacak. Bu program sadece öğrencilerin bilgilerini güçlendirmekle kalmayacak, aynı zamanda sürdürülebilir ekonomik büyüme için tüm dünyada İslami finans endüstrisine katkıda bulunacaktır.

AlHuda, CIBE’nin Helal Araştırma Konseyi (HRC) de aynı programı dünyanın her yerinden öğrencileri ve sektörü eş zamanlı olarak kolaylaştırmak için başlattı. Helal sektörü ivme kazanıyor ve özellikle COVID 19 pandemisinden sonra dünyada önemli bir yer ediniyor. Daha önce Helal Gıda sadece Müslümanlar tarafından tüketilirken şimdi temizlik, güvenlik ve hijyen faktörleri nedeniyle diğer toplulukların da ilgisini çekmiştir. Hindistan, Avustralya, Japonya ve Brezilya gibi birçok ülkede insanlar artık helal gıdayı tercih ediyor. COVID-19’un ortaya çıkmasından sonra helal gıdaya olan talep de arttı. Dolayısıyla, bu program aynı zamanda helal sektörüne de hizmet edecek ve ekonomik büyüme için fırsatlar yaratacaktır.

Kaynak: AlHuda CIBE

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir