Amanie Şeriat Denetleme Kurulu, Walton’un Arazi Yatırımını Şeriata Uyumlu Olarak Onayladı

Büyük Kuzey Amerika büyüme koridorları konsantre gayrimenkul bazlı ürünler yenilikçi arazi sağlama konusunda uzmanlaşmış bir Şirket Walton Grubu, uluslararası gayrimenkul yatırım şirketi çıkış odaklı Arazi yatırım şeriat denetleme kurulu tarafından bir Şeriat uyumlu yatırım ürünü olarak kabul edildiğini duyurdu

Walton’ın çıkış odaklı geliştirme öncesi arazi yatırımı, arazi envanter boru hatlarını modernize etmek ve optimize etmek için hareket eden ABD’deki halka açık ev inşaatçılarına yenilikçi bir çözüm sunuyor.

Walton, bir kamu ev inşaatçısının yakın vadede geliştirmek istediği bir gelişme öncesi arazi parselini tanımlar. Mülk edinimi ile eşzamanlı olarak, Walton, inşaatçıyla birlikte çıkış odaklı bir niyet mektubuna girer. Bu, inşaatçıya kalkınma planı üzerinde çalışmak ve mülkün aşamalı satın alma koşullarını müzakere etmek için sabit bir süre sağlar. Bir kez satın almak ve mülk geliştirmek için hazır, ev oluşturucu ev satış faaliyeti ile arazi ödemeleri hizalayarak sermaye getirilerini artırmak mümkün değildir. Buna karşılık, yatırımcılar gelişme süresi boyunca çeşitlendirilmiş bir gelir akışından yararlanırlar. Walton, en büyük kamu ev inşaatçılarıyla çalışarak ve ABD’nin en hızlı büyüyen bölgelerine odaklanarak, yatırımcıların portföylerini hızla büyüyen ABD konut piyasasına maruz bırakarak çeşitlendirmeleri için benzersiz bir yol sunabilir.

Walton International Group’un CEO’su Bill Doherty şunları söyledi: “Çıkış odaklı arazi yatırımımızın Amanie’nin onayını almasından son derece memnunuz. Bu önemlidir, çünkü genişleyen Müslüman müşteri tabanımız artık yatırım ürünlerimizin Şeriat gereksinimlerini karşıladığından emin olabilir. Bu onay, Walton’un bölgelerimizdeki İslami Finans merkezlerinde kara yatırım ürünlerimizi sunması için bir fırsat sunuyor.”

Amanie Danışmanları Şeriat danışma İslami finansal hizmetler odaklanan kurumsal ve kurumsal müşteriler için danışmanlık, eğitim ve araştırma ve geliştirme hizmetleri de dahil olmak üzere geniş bir yelpazede kapsayan İslami finans çözümleri konusunda lider şeriat danışma şirketidir.

Amanie CEO’su Maya Marissa Malek, “Walton’un yatırım yapılarını Şeriat kurallarına uyacak şekilde uyarlamaya yönelik bu taahhüdünü görmekten heyecan duyuyoruz. İslami yatırım endüstrisi büyüdükçe, yatırımcılar çeşitlendirmek için daha geniş bir teklif havuzu talep ediyor. Amanie, Şeriat gereksinimlerini karşılayan yapılar hakkında netlik sağlayabildiği için çok mutludur.” ifadelerini kullandı.

Walton, 40 yılı aşkın süredir ABD ve Kanada’daki büyük büyüme koridorlarında bulunan geliştirme öncesi arazi yatırımlarını araştırmış, planlamış ve yapılandırmıştır. ABD’nin en büyük ev inşaatçıları ile yakın işbirliği içinde çalışan Walton, yatırımcılar için kısa ila orta vadeli ABD doları gelir sağlamaya odaklanan yenilikçi arazi tabanlı gayrimenkul ürünleri sağlama konusunda uzmanlaşmıştır.

Kaynak: taiwannews

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir