ASBÜ’de Neoklasik İktisat ve İslami Finans Konuşulacak

Ankara Sosyal Bilimler Üniversitesi (ASBÜ)’nde Prof. Dr. Mabid Al-Jarhi “Search Models, Samuelson-Friedman’s & Hosios’ Inefficiencies and Islamic Finance” konulu bir konuşma yapacak

Ekonomi, İşletme Yönetimi, Uluslararası İlişkiler, Siyaset Bilimi ve Kamu Yönetimi alanlarında seminerlerin gerçekleştirildiği SBF Seminerleri kapsamında bu hafta İslami Finans konuşulacak.

Prof. Jarhi, daha önce The Islamic Research and Training Institute (IRTI) aracılığıyla Suudi Arabistan’daki IsDB Genel Merkezinde İslami Finans uzmanlarına anlattığı “Search Models, Samuelson-Friedman’s & Hosios’ Inefficiencies and Islamic Finance” teorisini şimdi Ankara Sosyal Bilimler Üniversitesi (ASBÜ)’nde sunacak. 

Program ASBÜ Rektörlük Binası, Güvercinlik salonunda gerçekleşecek olup ilgililerin katılımına açıktır.

Tarih: 22 Şubat 2020 Çarşamba

Saat: 15.00

Yer: ASBÜ Rektörlük Binası

Güvercinlik Toplantı Salonu

Ekonomist Dr. Al-Jarhi, Ankara Sosyal Bilimler Üniversitesi’nde İktisat ve Finans Profesörü olarak ders vermekte ve ASBÜ-Uluslararası İslam Ekonomisi ve Finansı Uygulama ve Araştırma Merkezi (ULIFAM) Genel Koordinatörü olarak çalışmalarına devam etmektedir. Kırk yıldan uzun bir süredir devam eden kariyerinde İslam Ekonomisine yaptığı muazzam katkıları nedeniyle 2019 IsDB İslam Ekonomisi, Bankacılık ve Finans Ödülü’nü aldı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir