Bahreyn İslam Bankası, Gençlerin Eğitiminde Aktif Rol Alacak

Banka’nın Kurumsal Sorumluluk Programı kapsamında, Bahreyn İslam Bankası (BisB), BisB Genel Müdürlüğünün katıldığı BisB Genel Müdürlüğünde gerçekleşen imza töreni sırasında Bahreyn Politeknik ile Mutabakat Zaptı imzaladı

Hassan Amin Jarrar ve Bahreyn Politeknik İcra Kurulu Başkanı Dr. Jeff Zabudsky ve her iki tarafın birtakım memurları. Karşılıklı yarar sağlayan ortaklık sayesinde BisB ve Bahreyn Politeknik, geleceğe hazır bir işgücü yaratmak için öğrencileri yenilik, yaratıcılık, girişimcilik ve liderlik gibi gelişmiş yumuşak becerilerle donatmayı amaçlayan bir dizi girişimde bulunacak. 

Ortak girişimler, öğrencilere derinlemesine bilgi ve uygulamalı bir öğrenme deneyimi sağlamak için Banka personeli tarafından yürütülen yoğun iki dilli atölye çalışmaları da dahil olmak üzere çeşitli staj ve eğitim programlarını içerecektir. Banka bölümlerini içeren gerçek hayat senaryoları üzerine araştırma projeleri yürütülecek.

Bay Jarrar “Bahreyn Politeknik ile bu ortaklığa girmekten mutluluk duyuyoruz ve profesyonel, işe hazır mezunlar üretmek için teorik ve pratik öğretim yöntemlerini birleştirerek öğrencilerine akademik programlar sunma ahlakından ilham alıyoruz. Öğrencilerin bilgilerinin ince ayarını yapmayı, böylece finans ve bankacılık endüstrisi hakkında gerçek hayat anlayışları kazanmalarını sağlayarak bankamızın iç işleyişine perde arkası veren bir dizi girişim başlatmayı planlıyoruz. Bu ortaklık, yerel işgücünde lider olmaya hazırlanmak için gerekli beceriler ve zihniyetle donatılmış yüksek eğitimli bir işgücü yaratmak için genç nesilleri yenilik yoluyla eğitmeye odaklanan ‘Jood’ programı ile uyumludur.” dedi.

Dr.Zabudsky, “Bahreyn Krallığı’nda inovasyonda lider olarak Banka olarak emsal teşkil eden ve bu eğitim girişimlerini bir amaç doğrultusunda başlatma umuduyla hareket eden BisB ile bu verimli ortaklığı başlatmak için sabırsızlanıyoruz. Bu program, atölye çalışmaları ve eğitim kombinasyonuyla, öğrencilerimizi finans departmanında çoklu departmanlarda gerçek hayat ve uygulamalı deneyim kazanmanın getirdiklerine ek avantaj sağlayarak lider olarak iş piyasasına girmeye daha iyi hazırlayacaktır.”

Banka, inovasyona odaklanan çeşitli eğitim tabanlı girişimleri başlatmak için Bahreyn Krallığı’ndaki çeşitli kurum ve kuruluşlarla BisB Kurumsal Sosyal Sorumluluk (CSR) platformu ‘Jood’ doğrultusunda işbirliğini güçlendirmeye devam etmektedir. Bankanın KSS Komitesi olan ‘Team Jood’ Mart 2019’da kuruldu ve yıl boyunca çeşitli girişimlere aktif olarak katılan bir dizi banka çalışanından oluşmaktadır.

Kaynak: Al Bawaba

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir