Bahreyn İslam Bankası Yeni Dijital Hizmetini Başlattı

Bahreyn İslam Bankası (Bısb) kısa bir süre önce, Bireysel kurumların ve Sijili müşterilerinin bankanın Kurumsal mobil uygulaması Bısb Corporate Digital aracılığıyla Yüz Tanıma kullanarak kurumsal bir hesap açmasına ve yönetmesine olanak tanıyan yeni uçtan uca dijital hizmetini başlattı

Bu son kurumsal hizmetin lansmanı, müşterilerin bankanın şubelerini fiziksel olarak ziyaret etmeleri gereken zorlukları tamamen ortadan kaldırarak, devam eden Covid-19 salgını göz önüne alındığında en üst düzeyde kolaylık ve artan güvenlik seviyesi sağlar.

Wesam Baqer Şef Kurumlar & Kurumsal Bankacılık “en son dijital servisimiz lansmanı gibi kısa bir süre içinde uç kurumsal hesap açılması online için son teklif-Bahreyn’de ilk Banka olarak, Banka için önemli bir dönüm noktasıdır, ve tüm sanayi için yeni bir kriter kurmuştur, kolaylık benzersiz bir düzeyde sağlayarak, kurumsal birimimiz için fırsat yepyeni bir dünya açılıyor.” dedi.

“Bu, işletmelerin ve şirketlerin günlük işlerini artan verimlilikle hızlı bir şekilde yürütmelerini sağlayarak, dönüştürülmüş bir müşteri deneyimi sağlamak için dijital olarak güçlendirilmiş çözümler başlatarak inovasyonun sınırlarını zorlamayı amaçlayan Bısb’deki sadeleştirme stratejimizle uyumludur. Bu başarının, Krallığın bölgedeki önde gelen finans ve fintech merkezi olarak konumunu güçlendirmeye katkıda bulunacağından eminiz.” diye ekledi.

“Bu dijital yenilik, basitleştirilmiş bir süreç ve daha kısa bir zaman dilimi ile daha fazla kolaylık sunarak bankanın kurumsal müşterileri için geliştirilmiş bir deneyim yaratmanın ötesine geçiyor. Bu hizmetin başlatılması, Bahreyn Krallığı’ndaki şirketler için finans alanında devrim yaratacak, çünkü daha çeşitli segmentlere, girişimciler ve başlangıç işletmeleri veya İnstagram tabanlı işletmeler için çok daha bütünsel bir şekilde daha iyi hizmet verebiliriz.”

“Ticari Kayıt için Krallığın Sanal CR sistemi, Sijili üzerinden kayıt edebilme gücü ile birlikte, bu Bahreyn’de yeni bir iş kurmak için, daha fazla Krallığın tomurcuklanan girişimci ekosisteminin büyümesine katkı isteyen herhangi bir iş için sürecini kolaylaştırır.” diye ekledi.

En üst düzeyde güvenlik sağlamak için, müşterilerin ek bir kimlik doğrulama seviyesi olarak yüz tanıma özelliğini kullanarak kaydolduktan sonra kimlik kartlarının bir kopyasını yüklemeleri istenir. Banka tarafından doğrulandıktan sonra, müşteriler hemen Bısb’nin kurumsal ürün ve hizmetlerinden herhangi birine başvurabilir ve uygun bir zamanda sorunsuz bir bankacılık deneyiminin tadını çıkarabilir.

Kaynak: TradeArabia News Service

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir