Bank Islam Brunei Darussalam, Farklılığı ve Başarısıyla Ödüle Layık Görüldü

Bank Islam Brunei Darussalam (BIBD), Brunei’nin İslami finans kurumu, yeni yılı, bölgedeki önde gelen İslami finansal hizmetler sağlayıcılarından biri olarak konumunu daha da güçlendirerek önemli ödül bir kazanarak açtı

BIBD’nin son yıllarda göze çarpan yerel pazar dayanağı ve performansı, dünya pazarlarından yatırım fırsatları sunan online bir yayın olan International Investor Magazine tarafından ‘İslami Finansta En İyi – Asya Pasifik 2020 ile ödüllendirildi. 

Dönüştürücü yolculuğunun başlangıcından bu yana, BIBD, genel hizmet sunumundaki yükseltmeleri ve Brunei Sultanlığı’nın İslami görsel tuvalini tasvir eden şube tasarımını içeren yeteneklerinin geliştirilmesinde büyük adımlar attı. Bu farklı kimlik, BIBD’yi Sultanlıktaki diğer finans kurumlarından ayırırken, gerçekten “Kalpteki Brunei’li” konseptli bir hizmet ölçütü oluşturuyor. BIBD, İslami finans alanında yeni bir çığır açmaya ve bölgenin en iyisi olma arzusunu dile getirdi.

Bu zafer, BIBD’yi isteklerini yerine getirmeye ve yerel ve uluslararası arenalarda ilerlemeye motive etti. Bu, Brunei’nin kendisini İslami bir finans merkezi olarak kurma konusundaki ulusal gündemiyle uyumlu olmakla beraber ülkenin 2035 yılına kadar dinamik ve gelişmiş bir ekonomi olma vizyonunu da desteklemektedir.

BIBD’nin ‘İslami Değerler, Reel Ekonomi ve Finans’ın sorumlu bir şekilde kaynaştırılmasıyla referans noktası olmak ve Brunei’ye İslami Çözümler aracılığıyla hizmet etmek’ vizyonu üç yıl önce tanımlandı.

BIBD Genel Müdürü Mubashar Khokhar, Brunei bağlamında tartışmasız liderliğe ulaştıklarını da dile getirdi. “Bankacılık piyasasında, bir sonraki pragmatik hamle, BIBD’yi bölgedeki en iyi İslami bankalarla kıyaslayarak meydan okumak olacak.” diye ekledi.

Bu istek, BIBD’nin diğer bölgesel pazarlara giriş için acil plan ve istekleri olduğu anlamına gelmez, ancak gelecekte göz ardı edilmeyecektir. Bu da, BIBD’nin performansının karşılaştırılması için çerçevenin artık sadece Sultanlıktaki bankalara değil, aynı zamanda bölgedeki en iyi İslami bankalara karşı olduğu anlamına geliyor.

BIBD’nin bölgedeki en iyi İslami bankalara karşı performansını değerlendirmek için kullanılacak toplam 15 gösterge var. İslami bankacılık kategorisinde, ürün ve hizmetler açısından BIBD, Malezya, Endonezya, Tayland ve Pakistan’daki İslami bankacılık meslektaşlarından daha iyi durumda. Bu misyonda BIBD’yi ileriye taşıyacak bir çalışma grubu ile, BIBD’nin sistemlerinde ve süreçlerinde daha fazla müşteri rahatlığı ve yeniliği aşılamaya yönelik çalışmalar başlamıştır. Brunei Darussalam, İslami değerlere olan bağlılığı ve bu değerleri destekleyen yaşamın her alanında uygulamaların benimsenmesi ile her zaman gurur duymuştur.

BIBD’nin Asya-Pasifik’teki En İyi İslam Bankası olma yönündeki itici gücü sadece Brunei Hükümeti’nin stratejik hedeflerinin gerçekleştirildiğine işaret etmekle kalmayacak, aynı zamanda Brunei Sultanlığı’nın ekonomisi ve gelişmekte olan bir İslami finans merkezi olarak konumu üzerine de olumlu yansıtacaktır.

 

Kaynak: Borneo Bulletin

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir