Bank Nizwa, ‘En Yenilikçi İslam Bankası’ Seçildi

Finansal kurumlar, her zaman müşteri odaklılığı sağlayan teknolojik yenilik sınırlarını zorluyor. Umman’da bu değişikliği harekete geçiren, Sultanlıkta en hızlı büyüyen İslam bankası Bank Nizwa’dır. Banka, kısa bir süre önce yatırımcıları, iş liderlerini ve dünyadaki şirketleri birbirine bağlayan küresel bir işletme ve finans dergisi olan International Finance Magazine’den En Yenilikçi İslam Bankası ödülüne layık görüldü.

Banka, dijitalleşmeye ve yenilikçi Şer’i uyumlu ürün ve hizmetlerin tanıtılmasına odaklanıyor. Bank Nizwa, İslami bir banka olarak birçok ilke sahip olup, ‘Çeklere’ dayalı, maaş transferi olmadan ev finansmanı sunmak, ‘Maaş Avansı’ başlatmak, müşterilere kendi hesap numarasını seçme hakkı sunmak gibi birçok imkan sunuyor. Ayrıca Bank Nizwa, Umman’da banka kartlarının anında verilmesini ve ilk olarak ev finansmanı taksitli ertelemeyi başlatan ilk İslam bankasıydı.

Bank Nizwa İcra Kurulu Başkanı Khalid Al Kayed, “Umman’daki finans sektöründe FinTech ve genel olarak teknolojik yeniliklere geçişi teşvik etmekle gurur duyuyoruz. Sultanlıkta en hızlı büyüyen İslami banka olarak, müşteri odaklı hizmet sunuyoruz. Bu ödül, temel müşteri hizmetleri ile çevik dijital geliştirme stratejimizi takdir ediyor.” dedi.

Bank Nizwa’nın İslami finans ve teknolojiyi birleştirme çabaları uluslararası kurumlardan büyük beğeni toplamaya devam etti. Bankanın uzun ödüller listesi, yıllar boyunca yerel, bölgesel ve uluslararası ödüllere yakındır. Son zamanlarda, banka imrenilen MEED Ödülleri’nin 2019 baskısı sırasında ‘Yılın Finans Enstitüsü’ seçilmişti. Ayrıca Umman’daki Forbes Middle East Top 25 şirketlerinde yer aldı. Banka ayrıca Küresel İslami Finans Ödülleri (GIFA) 2019’da iki ödül aldı.

 

Kaynak: Al Bawaba

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir