Banka ve Kredi Kartları Semineri

AAOIFI, Alinma Bank ev sahipliğinde Banka ve Kredi Kartları Seminerini gerçekleştirdi

İslami bankacılık ve finans desteğine devam eden taahhüdünün bir parçası olarak Alinma Bank, İslami Finansal Kurumlar için Muhasebe ve Denetim Kuruluşu (AAOIFI)’nin 61 numaralı Şer’i Standardında detaylandırılan bir konu olan banka ve kredi kartlarıyla ilgili seminerine ev sahipliği yaptı. Tartışma kart tiplerini, özelliklerini ve konvansiyonel kartlara bitişik olarak kart düzenlenmesi ile ilgili hukuki konuları kapsamaktadır.

Oturumun başkanlığını Alinma Bank Şer’i Kurul başkanı ve AAOIFI Şeriat Konseyi üyesi Şeyh Dr. Abdulrahman bin Saleh Al-Atram yürüttü. Diğer katılımcılar arasında AAOIFI hukuk ve Şeriat danışmanı Dr. Abdulrahman bin Abdullah Al-Saadi ile Alinma Bank Şeriat Genel Sekreterliği ve AAOIFI Standartları Çalışma Komitesi üyesi olan Şeyh Yasser AlMarshde yer aldı. İslami bankacılık ve finansın çeşitli alt alanlarındaki diğer uzmanlar da seminerde hazır bulundu.

Alinma Bank, kuruluşundan bu yana İslami bankacılığın gelişmesine ve tanıtımına aktif olarak katkıda bulunmuştur ve kendisi tamamen Şer’i bir bankacılık kurumudur. Alinma’nın Şer’i uyumdaki mükemmelliği sayısız ödül programı ile tanındı ve 2019’da banka, Global İslami Finans Ödülleri’nden İslami Bankacılık için Pazar Liderliği Ödülü’nü ve Finnovex’ten İslami Bankacılıkta Mükemmellik Ödülü’nü aldı. Alinma, hem Müslümanların hem de gayrimüslimlerin yararına İslami bankacılığın desteğini sürdürmektedir.

 

Kaynak: Saudi Gazette

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir