Bankacılık Sektöründe Büyük Potansiyel Var

JP Morgan Türkiye Genel Müdürü Mustafa Bağrıaçık’tan Bankacılık Sektörü Açıklaması

JP Morgan Türkiye Genel Müdürü Mustafa Bağrıaçık Türk bankalarının dünyanın en iyi yönetilen bankaları arasında olduğunu söyledi. Dünya’ya konuşan Bağrıaçık, uzun vadeli bir bakış açısıyla Türk bankacılık sektöründe muazzam bir potansiyel gördüklerini belirtti. Bağrıaçık, hem küresel arenada hem de yurtiçinde artan dalgalanmaya rağmen Türk bankalarının bilançolarını ihtiyatlı bir şekilde yönetip, güçlü kazanç artışı sağladıklarını ve sermayelerini koruduklarını vurguladı.

Bankaların sistemdeki rolü giderek azalıyor JP Morgan Kurumsal Bankacılık Global Başkanı Sjoerd Leenartda yüksek faiz oranları ve güçlü kredi kalitesinin şu anda banka gelirlerine önemli katkı sağladığını, orta vadede ise bankaların resesyon ve kredi zararı endişelerinden etkilenmesini beklediklerini belirtti. Leenart ödeme şirketleri ve fintech’ler gibi banka dışı kuruluşların olağanüstü büyüklüğünden dolayı bankaların küresel finansal sistemdeki rolünün azaldığına da dikkat çekti.

JP Morgan Türkiye Genel Müdürü Mustafa Bağrıaçık ”Türk bankacılık sektöründe muazzam potansiyel görüyoruz JP Morgan Türkiye Genel Müdürü Mustafa Bağnaçık Türk bankalarının dünyanın en iyi yönetilen bankaları arasında olduğunu söyledi. Bağnaçık uzun vadeli bir bakış açısıyla Türk bankacılık sektöründe muazzam bir potansiyel gördüklerini ifade etti. JP Morgan Kurumsal Bankacılık Global Başkanı Sjoerd Leenart da yüksek faiz oranları ve güçlü kredi kalitesinin banka gelirlerine önemli katla sağladığını belirtti.  JP Morgan Türkiye Genel Müdürü Mustafa Bağrıaçık Türk bankalarının dünyanın en iyi yönetilen bankaları arasında olduğunu, uzun vadeli bir bakış açısıyla Türk bankacılık sektöründe muazzam bir potansiyelgörmeye devam ettiklerini söyledi. Dünya’ya konuşan Bağrıaçık, Türk bankalarının hem küresel arena da hemde yurtiçinde artan dalgalanmaya rağmen, bilançolarını ihtiyatlı bir şekilde yönettiklerini, güçlü kazanç artışı sağladıklarını ve sermayelerini koruduklarını ifade etti. JP Morgan Kurumsal Bankacılık Global Başkanı Sjoerd Leenart da yüksek faiz oranları ve güçlü kredi kalitesinin şu anda banka gelirlerine önemli bir katkı sağladığını, orta vadede ise, bankaların resesyon ve kredi zararı endişelerinden etkilenmesini beklediklerini belirtti. Bankacılık sektöründeki küresel görünüm ve beklentileri ortak söyleşide Dünya’ya değerlendiren Leenart bankaların küresel finansal sistemdeki rolünün, belirli finansal hizmetlerin sunulmasında geleneksel bankalarla rekabet eden, ancak bankacılık düzenleme sistemlerinin dışında kalan ödeme şirketleri ve fintech’ler gibi banka dışı kuruluşların olağanüstü büyüklüğünden dolayı azaldığına da dikkat çekti. Küresel ekonomiye ilişkin sorularımızı dayanıtlayan Leenart ABD’dekısavadederesesyonriskinin düşük olduğunu, çünkü özel sektörün oldukça dirençli göründüğünü, manşet enflasyondaki düşüşün kırılganlıktan çok esnekliğe işaret ettiğini söyledi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir