BBD’nin Bu Akşamki Konuğu Doç. Dr. Zeynep Hafsa Orhan

Faizsiz Finans Yayıncılığı’na yeni bir soluk getiren ve alanında ilk canlı yayın programı olma özelliğini taşıyan, yazar R. Levent Işık’ ın sunduğu Bi’ Bilene Danışalım’ın bu akşamki program konuğu Sebahattin Zaim Üniversitesi hocalarından Doç. Dr. Zeyneb Hafsa Orhan oluyor

“Dünyada İslami Bankacılık” konusunda istifade edeceğiz  program saat 19:45’de Katılım Bülteni TV Youtube kanalında…

Program linki: https://www.youtube.com/channel/UChu7wv8KW5Ooekn6HbFMFkA

Zeyneb Hafsa Orhan kimdir? 

Manisa doğumludur. Orta okulu Manisa Anadolu İmam Hatip Lisesi’nde tamamladıktan sonra liseyi Açıköğretim Lisesi’nden bitirmiştir. Lisans eğitiminde Bahçeşehir Üniversitesi Ekonomi bölümünden (tam burslu) mezun olan Orhan, İsveç Enstitüsü bursuyla gittiği İsveç’te Linköping Üniversitesi’nde Uluslararası ve AB İlişkileri bölümünde tezli yüksek lisans yapmıştır.

Doktora derecesini Uluslararası Saraybosna Üniversitesi Ekonomi bölümünden almıştır. Doktora tezi, İslami bankacılıkta (katılım bankacılığında) kâr-zarar ortaklıklarının risk analizi ile ilgilidir. 2015 Güz döneminden beri İstanbul Sabahattin Zaim Üniversitesi’nde İşletme ve Yönetim Bilimleri Fakültesi’nde görev yapmaktadır. Bankacılık ve Sigortacılık alanında Doçent unvanı alan Orhan’ın temel çalışma alanları, mukayeseli finans ve bankacılık ile İslami finans ve bankacılığın İslam ekonomisi ile bağlantısıdır.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir