Bereket Sigorta, 2019’da Prim Üretimini %162 Artırdı

Bereket Sigorta 2019’da sektördeki büyüme ortalamasını geride bırakarak prim üretimini yüzde 162 artırdı

PAZAR PAYI %116 ARTTI

Bereket Sigorta Genel Müdürü Mahmut Güngör, Bereket Sigorta ve Bereket Emeklilik’in performansıyla ilgili olarak şu açıklamalarda bulundu: “Şirketimiz, 2019 yılındaki ‘önceki yıla göre iki katı üretim’ hedefi doğrultusunda atmış olduğu emin adımlar ile üretimde yüzde 162’lik bir artış sağlayarak sektör trendinin oldukça üzerinde bir performans gerçekleştirmiştir. Hayat dışı sigortacılık branşında 2018 yılında sektörde en fazla artış sağlayan iki şirketten biri olan sigorta şirketimiz 2019 yılında ise ‘en çok prim artışı sağlayan şirket’ unvanını almıştır. Emeklilik şirketimiz ise önceki yıl olduğu gibi 2019 yılında da sektörün ‘en yüksek prim üretimi sağlayan şirketi’ unvanını korumayı başarmıştır. Özetle 2019 yılı her iki şirketimiz açısından çok bereketli bir yıl olmuş ve pazar payı bir önceki yıla göre yaklaşık yüzde 116 oranında artmıştır.”

Büyümenin başlıca oto dışı branşlardan gelmesinin sürdürülebilir büyüme hedefleriyle paralel olduğunu ifade eden Güngör, prim üretimini hacmi ve pazar payı artışı ile sektörde en hızlı büyüyen şirket konumuna geldiklerini belirtti.

Güngör: “Hayat dışına baktığımızda ise yüzde 33.85 ile sağlık branşının en hızlı büyüyen branş olduğunu görüyoruz. Oto sigortalarından kaskonun yüzde 20, zorunlu trafik sigortasının yüzde 18, yangın ve doğal afetlerin ise yüzde 21.15 olarak büyüdüğü görülmektedir. 2019’da sektörde yaşanan büyüme oranları bir kez daha ülkemizin sigorta pazarında artarak devam edecek gelişim potansiyelini ortaya koymuştur” şeklinde konuştu.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir