Birevim’den Ülkemizde ve Dünyada Alıcısı Hazır Ticaret Platformu: Birtep

Birevim ve Birtep Başkanı Murat Çiftçi, “Geliştirdiğimiz “Birlikte Tasarruf Finansmanı” modeliyle, özgün ve sürdürülebilir bir sistem kurmakla kalmadık, birkaç yıl gibi kısa bir sürede sektörümüze yenilikçi bir vizyon da kazandırdık” dedi

Birevim markasının bir girişimi olan “Alıcısı Hazır Ticaret Platformu Birtep”, sektörün en önemli etkinliklerinden Real Estate Stars (Gayrimenkulün Liderleri) Ödülleri’nin ana sponsoru oldu.

Birevim’den yapılan açıklamaya göre, Real Estate Stars Ödülleri’nde, 4 ayrı kategoride, ilk 5’e giren markalı gayrimenkul üreticileri, düzenlenen törenle ödüllerini aldı.

Birevim ve Birtep Yönetim Kurulu Başkanı Murat Çiftçi, etkinliğin açılışında yaptığı konuşmada, Real Estate Stars’ın sektöre getirdiği yenilikçiliğin ve birleştiriciliğin önemini belirterek, “20 yıldır, ülke ekonomisinin büyümesiyle paralel bir genişleme yaşayan gayrimenkul sektörü, oluşturduğu katma değer ve istihdam olanaklarıyla, Türkiye için büyük bir öneme sahiptir. Son 2 yılda genel manada bir miktar gerileme olmuşsa da sektörün, ülkemizdeki büyüme potansiyelinin, meseleye dünya ölçeğinde bakıldığında son derece yüksek olduğunu görüyoruz.” ifadelerini kullandı.

Özellikle kentsel dönüşüm sürecinin de katkısıyla, nüfusu hızla artan Türkiye’nin konut talebinin bitmeyeceğini vurgulayan Çiftçi, şunları kaydetti:

“Gayrimenkul sektörü de milli ekonomiye katkı sağlayan en önemli sektörlerden biri olmaya devam edecek. Sektörün en önemli ihtiyaçlarından biri, alternatif finansman araçlarının azlığıdır. Birevim ve Birtep olarak biz zaten bunun için buradayız. Söz konusu ihtiyaca çözüm üretmek ve gayrimenkul sektörünün gelişimine katkı sağlamak için sizlerleyiz. Geliştirdiğimiz “Birlikte Tasarruf Finansmanı” modeliyle, özgün ve sürdürülebilir bir sistem kurmakla kalmadık, birkaç yıl gibi kısa bir sürede sektörümüze yenilikçi bir vizyon da kazandırdık. Hedefimiz, ülkemizi, birlikte tasarruf finansmanı yönteminin ve paylaşım ekonomisinin model ülkesi haline getirmek. İşte tam da bu nedenle, “Birevim”in hemen ardından, ülkemizin ve dünyanın alıcısı hazır ilk ve tek ticaret platformu olan Birlikte Tasarruf ve Ticaret Ekonomisi Platformu (Birtep) girişimini başlattık.”

Aslî işlerinin, ev sahibi olmak isteyen müşterilerine, onların koşullarına uygun finansal çözümler üretmek olduğunu kaydeden Çiftçi, ancak bununla yetinmediklerini, sorumluluk alanlarını genişleterek gayrimenkul sektörünün kitleye daha kolay ulaşmasını sağlayacak bir iş modeli geliştirdiklerini anlattı. Çiftçi, “Arz ve talebin makul finansman modeli etrafında buluşturulması ve bu yolla konut stokuna likidite kazandırılması açısından da özel bir işleve sahip olan Birtep’in diğer bir özelliği de iş modeli itibarıyla dünyada da bir ilk olmasıdır.” ifadelerini kullandı.

Birtep’in gücünü paydaşlarından alan, misyonuna uygun davranarak, birlikte tasarruf finansmanı gücünü kullanan bir kuruluş olduğunu vurgulayan Çiftçi, “Birtep olarak, konut satın almaya hazır yüz binlerce, hatta milyonlarca alıcıyla sürekli ve düzenli iletişim içindeyiz. Ve bu sayede kolayca, tasarruf finansmanı yöntemiyle konut almayı seçen milyonlarca alıcıyı, konut satıcılarıyla “hemen al hemen sat” çözümüyle buluşturuyoruz. Bizim sıkça üzerinde durduğumuz bir konu da gayrimenkul sektörünün ivedilikle ‘insan odaklı finans’, ‘tasarruf finansmanı’ gibi olgular, yeni modeller üzerinde durması gerekiyor. Bunun son derece elzem olduğunu düşünüyoruz, çünkü işimiz insan.” değerlendirmelerinde bulundu.

Birtep nedir?

Birtep- Birlikte Tasarruf ve Ticaret Ekonomisi Platformu; konut satıcılarının aylarca beklemeden, hemen satış yapmalarını sağlayan bir çözüm ortaya koyar. Bu konutlar sıfır ya da ikinci el olabilir. Birtep çözümü, özgün, yeni nesil ve dünyada ve Türkiye’de ilk kez uygulanan bir modeli ortaya koyar.

Birtep çözümü, konut satmak isteyenlerin yanında alıcılar için de cazip fırsatlar sunar. Alıcılar; faiz ödemeden, en uygun maliyetle, bütçelerine uygun taksitlerle beklemeden diledikleri konutu alabilirler.

Bütün bunlara ek, Birtep ile emlak aracıları ve danışmanları da çözüm ortaklığı programına dahil olabilirler. Çözüm ortaklığı programını başarıyla tamamlayıp sertifikasını alan emlak aracıları ve danışmanları Birtep çözüm ortağı olarak, portföye dahil ettikleri konutların hızla satılmasıyla kazanç elde ederler.

Birtep; konut yatırımcılarına da konut ortaklığı metoduyla yüksek kazanç fırsatları sunar. Konut yatırımı geri dönüşümünün uzun zaman aldığı gerçeğinden hareketle, Birtep konutlarına ortaklık modeliyle yatırım yapanlar çok daha kısa sürede daha fazla kazanç elde ederler.

Özetle; Birtep yeni ve özgün bir ticari model ile her tür konutun en uygun maliyetle alınmasını ve satılmasını sağlayan yeni nesil çözüm yöntemidir. Birtep modeli, gücünü ve sunduğu fırsatları çözümün paydaşlarından alır. Birtep portföyünü oluşturan; kurumsal ve bireysel satıcılar, tasarruf kurumu, çözüm ortakları, yatırımcılar ve kamunun bir araya gelmesi sonucu ortaya en uygun maliyetle alım ve satım çıkar.

 

Kaynak: AA

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir