Birleşmiş Milletler Kalkınma Programı ve Türkiye Katılım Bankaları Birliği Mutabakat Zaptı İmzaladı

TKBB Genel Sekreteri Osman Akyüz tarafından “İslami finans endüstrisinin gelişme aşamasında olduğu ülkelerle birikmiş bilgi birikimi ve uzmanlığımızı paylaşmaktan memnuniyet duyuyoruz.”şeklinde açıklama yapıldı.

Birleşmiş Milletler Kalkınma Programı (UNDP) İstanbul Uluslararası Özel Sektör ve Kalkınma Merkezi (IICPSD) ile bankacılık ve finans sektöründe faaliyet gösteren Türkiye Katılım Bankaları Birliği (TKBB), Sürdürülebilir Kalkınma Amaçları için İslami Finanstan yararlanılması konusunda iş birliğine dayanan bir ortaklık girişiminde bulunuyor.

Ayrıca, IICPSD Direktörü Sahba Sobhani tarafından “Bu ortaklıkla İslami finans ve etki yatırımcılığından yararlanarak sürdürülebilir kalkınmanın desteklenmesine katkıda bulunmayı amaçlamaktayız. TKBB, İslami finansın Türkiye’de ve küresel olarak gelişmesinde büyük rol oynamaktadır dolayısıyla IICPSD olarak TKBB’nin girişimlerini desteklemekten ve TKBB ile sürdürülebilir kalkınma amaçları doğrultusunda işbirliği yapmaktan memnuniyet duyuyoruz.” şeklinde açıklama yapıldı.

Kaynak: AA

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir