Kripto Paralar

Bitcoin Kritik Seviyeye Dayandı!

Bitcoin, Pazar günü 49 bin doların üzerine yükselerek yeni bir rekor kırdı. Dünyanın en büyük kripto para birimi Pazar günü 49 bin 694 dolara kadar yükseliş kaydetti. Yeni haftaya kazançlarının bir kısmını geri vererek yüzde 6,1 düşüşle başlayan Bitcoin’in yıllık yükselişi ise yüzde 60 civarında.

Hedge fonlarıyla başlayan ilgi son dönemde yatırım bankaları va büyük şirketlere yayılıyor. Bitcoin son aylarda Paul Tudor Jones ve Stan Druckenmiller gibi yatırımcılardan destek gördü. Bloomberg’in haberine göre Morgan Stanley 150 milyar dolarlık yatırım birimiyle Bitcoin’e yatırım yapma fırsatlarını tartıyor. ABD merkezli banka BNY Mellon da geçtiğimiz hafta müşterileri için kripto para birimleri hizmeti vereceğini duyurdu.

Blockchain tabanlı finans ve düzenleyici teknoloji geliştiricisi olan Securrency’nin Baş Stratejisti Patrick Campos ise BNY Mellon’un adımının yaygınlaşmasıyla birlikte diğer büyük kurumların Bitcoin’i kabul etmeye başlaması kripto para birimine gelecekte destek sağlayabilir.

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir