BitcoinEKONOMİGÜNCELKripto Paralar

Bitcoin’de Yeni Rekor

Bitcoin, 60.266 dolar seviyesini görerek yeni rekora imza attı

Son 1 haftadır yükselen Bitcoin yeni tarihi zirvesini gördü. Bitcoin son 24 saatte dolar bazında yüzde 6.1 değerlenerek 60.330 dolarla yeni rekorunu kırdı. Daha önce 21 Şubat’ta 58.330 dolarla rekor kırmıştı.

Son yükselişte ABD Başkanı Joe Biden‘ın 1.9 trilyon dolarlık yeni korona virüs destek paketini onaylaması etkili oldu. Bunun yanında kurumsal alımların da devam ediyor olması kripto paralara genel olarak güvenin artmasına yol açıyor.

Bitcoin geçen ay 21 Şubat’ta rekor kırmasının ardından 1 Mart’ta 44.500 dolara kadar gerilemişti. Bu düzeltmenin ardından ise yönünü tekrar yukarı doğru çevirdi. Zaman zaman düşüşler yaşasa da son 2 haftada süratli bir toparlanma yaşadı.

Bu rekorla birlikte Bitcoin’in toplam piyasa değeri de ilk kez 1.1 trilyon doların üzerine çıktı. 2021 yılındaki yükselişi ise yüzde 101’i buldu.

Londra’da Nexo’nun yöneticisi ve kurucu ortağı Antoni Trenchev, ”Bitcoin’in dayanıklılığı efsane konusu olduğunu kanıtlıyor. Her düzeltme, hareketi yukarı doğru sıfırlamak ve yeniden başlatmak için bir fırsat” yorumunu yaptı.

Bitcoin hafta içinde kripto paralara olan kurumsal ilginin yeniden artmasıyla birlikte ivme kazanmış, Goldman Sachs, kurumlardan gelen talep üzerine kripto para birimini yeniden kuracağını açıklarken petrol milyarderi Kjell Inge Rokke de Seetee isimli yeni bir girişimle Bitcoin ve diğer kripto paralara yatırım yapacağını duyurmuştu.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir