Çin-Bahreyn Girişim Fonu Orta Doğu Pazarını Hedefliyor

Girişim fonu, Çin ve Körfez parası arasındaki ilk girişim sermayesidir

DUBAİ: Çin’in MSA Capital ve al Salam Bank-Bahreyn, Çarşamba günü Bahreyn’i Ortadoğu’da e-ticaret ve finansal teknoloji gibi sektörlere yatırım yapmak için 50 milyon dolar bir girişim sermayesi fonu başlattı.

Bahreyn, açığı çözme ve ekonomiyi çeşitlendirme çabalarının bir parçası olarak, Dubai’ye zemin kaybettikten sonra kendisini bölgesel bir finans merkezi olarak yeniden kurmaya çalışıyor ve kendisini Orta Doğu ve Kuzey Afrika (MENA) için bir finansal Teknoloji Merkezi olarak pazarlıyor.

MSA ve Al Salam, fonun Çin ve Körfez parası arasındaki ilk girişim sermayesi projesi olduğunu söyledi. Aynı zamanda, bu tür fonlar için küresel olarak yaygın olarak kullanılan bir yapı olan 2017’de başlatılan Bahreyn’in Yatırım Limited Ortaklıkları Yasası kapsamında kurulan ilk şirkettir.

Fon ayrıca büyük verileri hedeflemeyi planlıyor: yapay zeka, bulut bilişim, lojistik ve ağ sistemleri.

Al Salam CEO’su Rafik Nayed Reuters’e verdiği demeçte,” bölgemizin teknoloji ve sermaye akışlarının nerede olduğu konusunda bir dönüm noktasındayız, bu alanda ilk taşıyıcı olmak ve çok hızlı bir şekilde fon üzerinde çalışmak istiyoruz” dedi.

Kaynak: ZAWYA

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir