Dar Al Takaful, Noor Takaful’u Satın Aldıktan Sonra Yeni CEO’yu Atadı

Pazar günü yapılan basın açıklamasına göre Dar Al Takaful, Noor Takaful’un satın alımını tamamladı ve Rajesh Sethi’yi yeni CEO olarak atadı

Rajesh Sethi, bankacılık, yatırım bankacılığı ve sigorta sektörlerinde 30 yıllık deneyime sahip olan Sethi, Asya, Avrupa ve MENA’da liderlik pozisyonlarında bulunmuştur.

Daha önce, Noor Takaful’da CEO olarak görev yapıyordu ve yeni göreviyle, ortak kuruluşlardaki operasyonları denetleyecek.

Noor Tekaful’u satın aldıktan sonra Dar Al Tekaful, Noor Tekaful General ve Noor Tekaful Ailesi’nin tamamen sahibi olan holding şirketi olarak hareket ediyor; dolayısıyla, ana şirket Noor Tekaful olarak yeniden markalaşacak.

Sethi şunları söyledi: “BAE’deki Tekaful endüstrisinin kullanılmayan potansiyeline uzun süredir inanıyorum ve bir fark yaratmak ve müşterilerimizin, çalışanlarımızın yararına sektörü güçlendirmek için yeni ekiplerle çalışmayı dört gözle bekliyorum. ve hissedarlar.”

Dar Al Takaful’un Haziran ayı başlarında Noor Tekaful General ve Noor Tekaful Ailesi’nin sermayesinin tamamını satın almak için 215 milyon AED değerinde bir satın alma sözleşmesi imzaladığını belirtmek gerekir.

Kaynak: Mubasher

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir