DIEDC Endonezya ile Bağlarını Güçlendiriyor

DIEDC, Endonezya’daki kuruluşlarla anlaşmalar yaptı

Yapılan anlaşmalar DIEDC ve iki Endonezya kuruluşu arasında işbirliği için bir altyapı sağlamaktadır.  Dubai İslam ekonomisi Geliştirme Merkezi yeni pazarlara helal Sanayi ve İslami finansı tanıtmanın yanı sıra İslam ekonomisinin profilini yükseltmek için Endonezya kuruluşlarının uzmanlığından yararlanmak istediğini belirtti. Dubai İslam Ekonomisi Geliştirme Merkezi (DİEDC) Endonezya Helal Yaşam Merkezi(İHLC)  Ulusal İslami Finans Komitesi(KNKS) ile iki adet sözleşme imzalanmış, İslam ekonomisini dünya çapında teşvik etmek için stratejik ortaklarla birlikte Şeriata uyumlu kişilerde belirlenmiştir.

Anlaşmalar, bilgi paylaşımı ve ortak sergilerin yanı sıra döviz ziyaretleri ve atölyelere de odaklanarak DIEDC ve iki Endonezya kuruluşu arasındaki  işbirliği için bir altyapı sağlamaktadır. Endonezya’nın İslam Ekonomisi ve helal Sanayi Geliştirme Ulusal İslami Finans Komitesi Direktörü Afdhal Aliasar, ” Özellikle KOBİ’ler tarafından üretilen helal ürünlerin ve Endonezya’nın helal ürünlerinin sanayileşmesini ve uluslararası piyasada bilinmesini sağlamak istiyoruz” dedi.

DIEDC; nüfus, dijital bağlantı ve helal tüketimdeki önemli artışların, dünya çapında 5.3 milyar Müslümana hizmet eden 2.2 trilyon dolarlık bir sanayi olan küresel İslam ekonomisinin yıllık bazda yüzde 1.8 büyümesine katkıda bulunduğunu belirtti.

Yapılan anlaşmalar, üç kuruluşun artan talepten yararlanma ve kilit pazarlardaki potansiyel paydaşlarla etkileşim kurma yeteneğini güçlendirmeyi hedefleyerek çalışmaktadır.

Kaynak: ZAWYA

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir