Dijital İslami Bankacılık Platformu ‘Path Solutions’ Büyüyor

Dünya çapında İslami finansal teknoloji çözümleri bir sağlayıcı bir platform olan Path Solutions, Sudan’daki Al Khaleej Bank ile temel bankacılık platformu için anlaşma imzaladığını açıkladı. Ziraat Katılım Sudan’ın da Path Solutions ile çalışacağı daha önce duyurulmuştu

Al Khaleej Bank Sudan Genel Müdürü Dr. Ali Ömer Ibrahim Farah, “Al Khaleej Bank, bankacılık sektöründe Sudan’daki ekonomik gelişmeye katkıda bulunabilecek öncü bir rol oynamayı hedefliyor. Banka, yerel, bölgesel ve uluslararası alanda önde gelen bankacılık kurumu olma konusunda yüksek beklentilere sahiptir. Path Solutions’ı seçmedeki hedefimiz, bankamızın iş stratejisine uygun yenilikçi bankacılık ve ödeme çözümleri sunarak müşterilerimizin beklentilerine daha iyi uyum sağlamaktır. Şirketin iMAL zengin bankacılık işlevselliği, iddialı projemiz için mükemmel bir ortaklıktır. Duyarlı ve entegre bir ortamda dijital bankacılık araçlarıyla kesintisiz müşteri odaklı bir deneyim sağlayacağımızdan eminiz.” dedi.

Path Solutions Grup Başkanı ve CEO’su Mohammed Kateeb, “Path Solutions’ta, sektör lideri teknoloji, süreç odaklı yöntem ve desteğinin ideal kombinasyonunu sunmaya devam ediyoruz.” dedi. “Al Khaleej Bank ile ortak olmaktan ve hem çalışanlarına hem de müşterilerine fayda sağlayan yenilikçi bir bankacılık deneyimi sunarak onların büyümesine yardımcı olmaktan heyecan duyuyoruz. iMAL’in eşsiz mimarisi, Al Khaleej Bank’ın büyüme hedeflerini gerçekleştirmesi ve Sudan’daki finansal inklüzyonu desteklemesi için gereken çevik ölçeklenebilirliği sağlayacak.” dedi.

iMAL, temel bankacılık, İslami bankacılık, çok kanallı, ödemeler, hazine, oluşum, likidite yönetimi, risk yönetimi, yapay zeka ve analitik ve finansal kurumların blok zinciri gereksinimlerini karşılayan gömülü Servis Odaklı Mimariye (SOA) sahip yeni nesil bir platformdur.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir