Doğa Sigorta da Depremzedelere Yardım İçin Elazığ’da

Doğa Sigorta tarafından Elazığ’da meydana gelen deprem sonrası, depremzedelerin ihtiyaçlarının karşılanması için yardım kamyonu gönderildi

Elazığ merkezli deprem sonrasında yaraların sarılması için Doğa Sigorta harekete geçti. Bir önceki gün yola çıkan Doğa Sigorta yardım kamyonları dün sabaha karşı afet bölgesine ulaştı. Gıda, temizlik malzemesi, ayakkabı, bebek maması ve bezi gibi acil ihtiyaç malzemelerinin bulunduğu kamyonlar bölgede ihtiyacı olanlara yardım ulaştırmaya başladı. Süreci yakından takip ettiklerini belirten Doğa Sigorta yetkilileri, desteklerinin önümüzdeki dönemde de devam edeceğini söyledi.

Deprem sonrası seferberliğe dahil olan TCDD Genel Müdürlüğü de Elazığ ve Malatya’da meydana gelen ve Türkiye’yi derinden üzen deprem felaketinin ardından harekete geçtiğini bildirdi.

Elazığ’da meydana gelen 6,8 büyüklüğündeki depremden etkilenen vatandaşların barınmalarına yardımcı olmak için harekete geçen TCDD yetkilileri, Türkiye Vagon Sanayi AŞ’de (TÜVASAŞ) TCDD personelinin kullanımı için hazırlanan 10 vagonlu treni Mithatpaşa İstasyonu’ndan Elazığ’a gönderdi. İki ailenin rahatlıkla konaklayabileceği vagonlar, yatak odası, koltuk takımı, eşya dolabı, mutfak, buzdolabı, fırın, yemek masası, çamaşır ve bulaşık makinesi, klima, televizyon, tuvalet ve banyo gibi özellikleriyle bir evi andırıyor.

 

Kaynak: Sigortacı Gazetesi

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir