DP Dünya Başkanı Nasdaq Dubai Sukuk ve Tahvil Listelerini Kutladı

“Sukuk ve geleneksel tahvil listeleri şimdiden 9 milyar ABD dolarının üzerinde”

DUBAI – DP World’ün CEO’su ve Genel Müdürü Sultan Ahmed bin Sulayem , bugün iki Sukuk ve iki geleneksel tahvilin toplamını 2.3 milyar ABD Doları değerinde kutlamak için Nasdaq Dubai’de pazar zilini çaldı. DP Dünyası, borçların yeniden finanse edilmesi ve büyüme fırsatlarının finanse edilmesi için toplanan sermayeyi kullanacak. 2019 yılında yapılan girişimler, 1 milyar ABD Doları ve 500 milyon ABD Doları tutarında iki sukuk ve 500 milyon ABD Doları ve 300 milyon ABD Doları tutarında iki geleneksel tahvil içermektedir.

Dubai Uluslararası Ekonomi Merkezi Valisi, Dubai İslam Ekonomisi Geliştirme Merkezi Genel Sekreteri ve Dubai Finansal Piyasası Başkanı Essa Kazim ” Dubai’de bu İslami ve geleneksel enstrümanların düzenlenmesi ve listelenmesi BAE’deki uzmanlık seviyesini yansıtıyor. Borç piyasalarının tüm yönlerinde, sukuk enstrümanları, Şeyh Muhammed bin Rashid Al tarafından başlatılan inisiyatif kapsamında, küresel İslam ekonomisi başkenti olan Emirlik’ in büyümesine paralel olarak Dubai’deki İslami sermaye piyasalarının genişlemeye devam ettiğini vurgulamaktadır.

Başbakan Yardımcısı ve Dubai Hükümeti Başkan Yardımcısı Maktoum “DP Dünyası sukuk, Dubai’nin şu anda toplam 64,3 milyar ABD doları olan sukuk listeleri nominal değerdeki en büyük küresel merkezlerinden biridir” dedi.

Nasdaq Dubai Başkanı Abdul Wahed Al Fahim “Değişim altyapımız DP World’e ve diğer önemli küresel şirketlere hızlı hareket eden ticari ihtiyaçlarını karşılayan listeleme öncesinde düzenli bir süreç sağlamak için tasarlandı. Uluslararası ve bölgesel yatırımcılarla olan ilişkileri devam eden hizmetlerimizle destekliyoruz. 2019’da Dubai’nin en önde gelen uluslararası işletmelerinden biri tarafından yapılan birden fazla giriş, Emirate’ in dünyanın dört bir yanından gelen yatırımcıları çeken bir sermaye piyasası merkezi olarak genişlemeye devam ediyor” dedi. DP Dünyasının temmuz ayında yayınlanan listesine göre bir milyar ABD doları sukuk ve 300 milyon ABD doları geleneksel tahvili, Eylül ayında 500 milyon ABD Doları sukuk ve 500 milyon ABD doları geleneksel tahvili listelenmiştir.

Kaynak: Zawya

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir