Dubai Uluslararası Finans Merkezi ile Dubai Yatırım Geliştirme Ajansı Mutabakat Zaptı İmzaladı

Ortadoğu, Afrika ve Güney Asya (MEASA) bölgesindeki lider küresel finans merkezi olan Dubai Uluslararası Finans Merkezi (DIFC), Dubai Yatırım Geliştirme Ajansı (MoU) ile Mutabakat Zaptı imzaladı

Dubai FDI, misyonu Dubai’de yabancı yatırımı teşvik etmek ve sürdürmek olan Dubai Hükümeti’nin bir kuruluşudur. 

DIFC Authority CEO’su Arif Amiri ile Dubai FDI CEO’su Fahad Al Gergawi arasında imzalanan anlaşma, iki kuruluş arasındaki uzun vadeli ilişkileri güçlendirecek. 

Her iki kuruluş da bilgi alışverişi yoluyla ve yeni endüstri girişimleri başlatarak, birlikte çalışacak. Ortak tanıtım gezileri, etkinlikler ve seminerler üzerinde iş birliği yapmak, güçlü bilgi transferine yol açacak ve Dubai’nin bölgedeki en iyi yer olarak konumunu da güçlendirecektir. 

Mutabakat zaptı hakkında yorum yapan DIFC İcra Kurulu Başkanı Arif Amiri şunları söyledi: “DIFC ve Dubai FDI arasındaki anlaşma, önde gelen iki Hükümet kuruluşu için Dubai ekonomisinin sürdürülebilir büyümesini destekleme fırsatı sunuyor. Yatırım fırsatlarını belirlemek ve işletmelere MEASA bölgesine sorunsuz bir şekilde giriş sağlamak için yakından iş birliği yapacağız. Ortak girişimler ayrıca, Dubai FDI’nın köklü bir üne sahip olduğu coğrafyalarda yenilikçi şirketlere ve girişimlere kapı açarak DIFC’nin finans geleceğini yönlendirmek için stratejik hedefini destekleyecek” dedi.

Kaynak: Salaam Gateway

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir