DÜNYA

Dünyanın İlk Helal Melekler Ağı’nın Girişimleri Artıyor

Dünyanın ilk Helal Melekler Ağı 5 trilyon dolardan yararlanmayı hedefliyor

Helal tüketici pazarı 2025 yılına kadar 9.71 trilyon dolara yükselme yolunda ilerledikçe, inovasyonu, girişimciliği ve girişimleri 5 trilyon dolara çıkarmak için dünyanın ilk helal ağı başlatıldı.

Covid-19 salgını sırasında yatırımcıların, işletmelerin, girişimcilerin ve girişimcilerin bu zorlu zamanların üstesinden gelmelerine yardımcı olmak için başlatıldı.

Pune, Hindistan ve Chicago, ABD merkezli bir seri girişimci olan Hintli Amerikalı Dr. Tausif Malik tarafından kurulmuştur. Hindistan, helal tüketim mallarının en büyük üreticisidir ve Orta Doğu, Kuzey Afrika ve Güneydoğu Asya’da büyük pazar fırsatlarına sahiptir.

Halal Angels Network, Blockchain teknolojisi ile desteklenen birinci ağı olacaktır. Yatırımlar için ilgi alanları gelecekteki teknolojiler (Blockchain, Fintech AI, vb.),  moda ve kozmetik, perakende, ilaç, gıda, kafe ve restoranları, işlenmiş gıda ve turizm olacaktır.

Dr Malik’e göre bu, All India Muslim Business Startup Network’ün (AIMBSN) önceki girişiminin bir uzantısıdır, Hindistan’ın tek (AIMBSN) çok özel bir iş ekosistemidir ve All India Muslim Business Startup Network’ün (AIMBSN) hedefi şudur: Hintli Müslüman topluluğu arasında girişimci bir ruh ve katılım yaratmak, böylece Hindistan’ın ekonomik faaliyetlerine katılabilir ve katkıda bulunabilirler.

Halal Angels Network, üyeliğin melek yatırımcılarına, yatırım kuruluşlarına, kuruluşlarına ve girişimlere sunulacağı ve yatırımlar ve iş için birbirleriyle ağ kurabilecekleri melekler ağının geleneksel formatına dayanacaktır.

Helal Angels Network ayrıca GCC, Avrupa ve Güney Doğu Asya’da ofisler kuruyor. Helal Melekler Ağı, ağ oluşturma, başlangıç ​​vitrini ve stratejik ortaklık için Helal Melekler ve Girişim Sermayesi İki Gün Zirvesi 2021’e ev sahipliği yapacak.

“Bu fikir yatırım ve girişim topluluğu ile tartışıldığında; Helal Melekler Ağı platformu konusunda hepsi heyecanlandı ve fikir birliği, herkesin Covid-19 salgınının üstesinden gelmesi için bir kazan-kazan durumu olacağı yönündeydi,” diye bitirdi.

Kaynak: TradeArabia Haber Servisi

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir