Durham İslami Finans Yaz Okulu ( DIIFS ) Kayıtları Başlıyor

Bu yıl 17-21 Ağustos tarihleri arasında 15.’si düzenlenecek “Durham İslami Finans Yaz Okulu” kayıtları başlamıştır

İslami bankacılık ve finans (IBF) endüstrisi, genişleyen ürün teklifleri ve sukuk piyasası gibi pazarların ortaya çıkmasıyla yüzyılın başından bu yana önemli bir büyüme göstermiştir. Bugün dünya çapında faaliyet gösteren 500’den fazla IBF kurumu vardır ve bunların 2,5 trilyon ABD Doları’nda  varlıkları yönettiği iddia edilmektedir; IBF kurumlarında tutulan varlıklar 1985’te  10 milyar dolardan azdı. Malezya’da IBF kurumlarının pazar payı  yüzde 27, sahip olunan varlıklar açısından bakıldığında, önümüzdeki yıllarda İslami finansın Körfez bölgesinde ana finansman olacağı beklenmektedir.

Bu kadar büyük büyüme, İslami finansı uluslararası bankacılık ve finans topluluğunun dikkatine sunarak, büyük bankaların Şeriat uyumlu finans talebinden yararlanmak için İslami mali pencereler kurmasını sağladı.

Bu heyecan verici gelişmeler sonucunda, sahada çalışan finansörler ve bankacılar ya da İslami finans piyasasına girmek isteyenler, İslami finans ve finansal ürünlerin ilkeleri, faaliyetleri, teknikleri ve mekanizması hakkında bilgi sahibi olmalı ve eğitilmelidir.

Durham İslami Finans Yaz Okulu (DIFSS), bu tür bilgi, beceri ve uzmanlığı sağlamayı ve katılımcıların İslami finans sektörüne giriş ve çalışma için avantajlı bir konumda olmalarına yardımcı olmayı amaçlamaktadır. Program çoğunlukla dünyanın dört bir yanından önde gelen İslami finansörler ve bankacılar tarafından verilmektedir.

Durham İslami Ekonomi ve Finans Merkezi, yaklaşık otuz yıl boyunca İslam ekonomisi, bankacılık ve finans alanlarında en son araştırma ve yayıncılık öğretiminde uluslararası bir üne sahiptir. İslam ekonomisi, bankacılık ve finans mezunları ve Yaz Okulu katılımcılarının çoğu İslami finans sektöründe çalışmaya başladı ya da şuan tüm dünyada İslam ekonomisi ve finansı eğitimleri veriyor.

DIFSS, katılımcıların 5 günlük yoğun bir programda bilgi becerilerini geliştirmeyi amaçlar.

Kimler katılmalı?

• Finansörler, bankacılar, profesyonel araştırmacılar ve akademik araştırmacılar

• İslami finans sektöründe çalışmak isteyenler ve yeni girenler

• Sektörde çalışan ve akademik ve pratik bilgi ve deneyimlerini geliştirmek isteyenler

• Akademisyenler, profesyonel araştırmacılar ve lisansüstü öğrenciler

• Bu gelişmekte olan sektör hakkında daha fazla bilgi edinmek ve becerilerini geliştirmek isteyen herkes

Daha fazla bilgi için  if.dtc@durham.ac.uk veya +44 (0) 191 334 7179 numaralıtelefonu arayın .

Kayıt için : https://bit.ly/2ObzmEk

 

Kaynak: Durham University

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir