e-Devlet’te Finansal Durum Takibi Her Ay Ücretsiz

e-Devlet üzerinden her ay ücretsiz olarak alınabilen rapor ile finansal durum takibi yapılabilir. e-Devlet’e giriş yaptıktan sonra arama alanına Risk Merkezi Raporu yazılarak rapor başvurusu yapılabilir

Bu hizmet Türkiye Bankalar Birliği (TBB) işbirliği ile e-Devlet Kapısı altyapısı üzerinden sunulmaktadır. Bu hizmet ile, “Kredi Limit ve Borç Bilgileri” veya “Çek Bilgileri” rapor başvurusunda bulunabilir veya rapor görüntülenebilir. Raporda, kredi kartı ve çek sahiplerinin bütün bankalardaki Kredi kartları, Kredi Limit Tutarları, Kredi Borçları ve Ödenmemiş Faiz ve Komisyon tutarları gibi finansal bilgilerinin detayı yer almaktadır.

Rapor talep hakkı her ay için bir adettir ve talep edilen rapor SMS yoluyla gönderilen şifre ile 1 ay boyunca görüntülenebilir. Başvuru tarihinden 1 ay sonra rapor başvuru hakkı yenilenecektir.

Yeni Başvuru talep edilmesi halinde öncelikle başvuru Türkiye Bankalar Birliği Risk Merkezi’ne iletilir. Rapor hazırlandığında SMS ile bilgilendirme yapılır ve sonrasında “Başvuru Bilgileriniz” sayfasında rapor erişime açılacaktır.

 

Kaynak: e-Devlet

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir