e-Devlet’ten Katılım Fonu Hesabı Bulunan Banka Sorgulama Hizmeti!

Bankacılık Düzenleme  ve Denetleme Kurumu aracılığıyla e-Devlet üzerinden sunulan Mevduat/Katılım Fonu Hesabı Bulunan Banka Sorgulama hizmeti ile bankalardan alınan veriler üzerinden hangi bankalarda mevduat ve katılım fonu hesabının olduğu sorgulanabilmektedir

Mevduat/Katılım Fonu Hesabı Bulunan Banka Sorgulama hizmetinde, başvuru sahibi vatandaşlara hangi bankalarda mevduat ve katılım fonu hesabının olduğu bilgisi sunulmaktadır.

Bu hizmet; E-Devlet üzerinde hizmet içeriğine dair metne onay verilmesinin ardından, hangi bankalarda mevduat ve katılım fonu hesabının bulunduğuna ilişkin sorgulama talebinin, Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurumuna (BDDK) aktarılması ve 5411 sayılı Bankacılık Kanunu çerçevesinde BDDK tarafından mevduat ve katılım bankalarından derlenen veriler kullanılarak üretilen sorgu sonuçlarının, “e-Devlet Hizmetlerinin Yürütülmesine İlişkin Usul ve Esaslar Hakkında Yönetmelik” çerçevesinde e-Devlet Kapısı İşletmecisi aracılığıyla e-Devlet Kapısı üzerinden başvuru sahibine iletilmesi yoluyla sunulmaktadır.

Sorgu sonuçları, mevduat ve katılım bankalarından derlenen veriler üzerinden bilgilendirme amaçlı üretilmektedir, resmi evrak niteliği taşımaz. Sorgu sonuçları ile banka kayıtları arasında farklılık olduğunda, banka kayıtları esas alınır.

Sorgu sonuçlarında sunulan bilgilerin doğruluğunu sağlamak üzere, makul seviyede denetim ve kontrol mekanizmaları tesis edilmekle birlikte, doğruluğu ve eksiksiz olduğu BDDK tarafından garanti edilmemektedir. Bilgilerin yanlışlık veya eksikliğinden ya da herhangi bir sebeple gecikmeli olarak sunulmasından BDDK hiçbir şekilde sorumlu değildir. Çelişkili durumlarda daha detaylı bilgi için ilgili bankalara müracaat edilmesi gerekmektedir. BDDK bu işlemlerle ilgili herhangi bir hukuki sorumluluk taşımamaktadır.

 

Kaynak: e-Devlet

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir