E-ticaret Platformu Aladdin Group Teknoloji Şirketi Olarak Geri Dönüyor

Teknoloji şirketi Aladdin Group, kurumsal bir yeniden yapılanmanın ardından helal ve Müslüman dostu pazarlara odaklanarak dijital ticaret oyuncusu olarak pazara geri döndüğünü duyurdu

Helal ve Müslüman dostu pazarlar, yıllık tahmini 3 trilyon ABD doları değerindeki küresel tüketim değeriyle, dünyanın en büyük büyüyen tüketici segmentlerinden birini temsil etmektedir.

Yerli bir Malezyalı şirket olan Aladdin Group’un sektöre yaklaşımı, e-ticaret, yapay zeka ve son sosyal ticaret trendinde uzmanlaşmış, stratejik bir ortak olarak Çin’deki en köklü dijital ekiplerden biriyle eşleştirilmiş yerel Malezya yeteneklerinden yararlanıyor.

Yeni atanan grup CEO’su Eizaz Azhar ”Son 10 yıl boyunca, bugün piyasa değeri ile dünyanın en büyük yedi şirketinin teknoloji şirketleri olduğu ve bu beşten çok yönlü platformlar olduğu bir endüstri değişimine tanık olduk.” dedi.

“Koronavirüs krizi, günlük yaşamımızın ayrılmaz bir parçası haline geldikleri platformların yükselmesine de yol açarak teknoloji endüstrisindeki fırsatları daha da vurguladı ”diye ekledi.

Eizaz, “Aladdin Group, 40’dan fazla ülkeye tedarik zinciri çözümü kurmayı, yaklaşık 1.45 milyar insanın Müslüman tüketici segmentine hizmet etmeyi ve 40 yerli ve tek bir küresel platform kurarak güçlü bir ticaret ağı oluşturmayı planlıyor.” dedi. Sözlerine şöyle devam etti: “Temel Odak noktamız, Malezya küçük ve orta ölçekli işletmeler (KOBİ’ler) için B2B, B2C ve o20 (çevrimiçi-çevrimdışı) dijital altyapısının geliştirilmesidir, böylece tüccarlar yeni pazarlara kolayca erişebilir ve tüketiciler Aladdin Group ağı aracılığıyla küresel ölçekte daha geniş bir kaliteli ürün ve hizmet yelpazesine sahiptir.”

Aladdin Group’un yeniden yapılanması, dünya çapında İslam’a yaptığı olağanüstü hizmetlerden dolayı 2018’de prestijli Kral Faysal Ödülü’nün sahibi olan yeni helal işleri direktörü Prof Irwandi Jaswir’i bünyesine katıyor. Kurumsal uygulama, küresel İslami ekonomi içinde endüstri liderlerinden oluşan deneyimli bir kurul ve danışmanların atanmasıyla desteklenmektedir.

Günün sonunda, Aladdin’de, tüketicilerimiz önce geliyor. Ürünlerimiz ve Hizmetlerimiz büyük önem taşırken, ana ürünümüz size güven ve dürüstlük hizmeti vermeye devam etmektedir.

Eizaz, “Benzersiz bir değer önerisiyle zenginleştirilmiş yetenekli ve dinamik bir yönetim ekibi ile, platformumuzdaki katılımcıların gerçekten küresel düzeyde büyüyebileceğine inanıyoruz.” dedi.

Aladdin Grubu’nun İletişim ve Multimedya Bakanı Datuk Zahidi Zainul Abidin, “Dijital e-ticaret ve sosyal ticaret platformlarının kurumsal yeniden yapılanma egzersiz yaptıktan sonra helal ve Müslüman dostu pazara Aladdin Grubun dönüş ve kurulması gördüğüm için mutluyum.” dedi.

“Covid-19 küresel pandemi, küresel iş ortamını daha önce hiç görmediğimiz şekilde değiştirdi ve şimdi ‘yeni normal’olarak bildiğimiz şeye geçti. Bu bağlamda, dijital teknoloji, dünya çapında Covid-19 pandemisine karşı iyileşmeyi kolaylaştırmaya yönelik bir odak noktası oluşturuyor ve bu özellikle Malezya’da geçerli.” açıklamasında bulundu.

Sözlerine şöyle devam etti: “Bunu yaparken, geleneksel iş modelleri için dramatik bir değişim gördük, ticaret ve işletmelerin yürütülme şeklini değiştirdik. Dünyadaki hemen hemen her endüstri, dijitalleşmenin bu hızlı alımıyla bozuldu ve helal Sanayi, e-Ticaret ve çevrimiçi satın alma ile küresel ölçekte Merkez sahneye çıkarak bu küresel eğilime uygun hale geldi.”

Helal endüstrisinin farklı bir değer önermesi olduğunu ve sadece gıda segmentleriyle sınırlı olmadığını; moda, kozmetik, besin takviyeleri ve turizm gibi gelişmekte olan bazı sektörler helal ve Müslüman dostu sanayinin büyümesini desteklemektedir.

“Malezya, sektörde bir dünya liderini temsil ettiğinden, Malezya KOBİ’lerinin bu büyüme trendinde yer almaları ve sınırlarımızın ötesine uluslararası pazarlara ulaşmak için bu değerli fırsattan yararlanmaları zorunludur.” dedi.

Kaynak: trendgrnd

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir