EFG Hermes GB Auto Tokio Marine Egypt Family Takaful’un Hisselerinin Bir Kısmını Satın Aldı

EFG Hermes (NBFI kolu EFG Hermes Finance Holding aracılığıyla) ve GB Auto (NBFI kolu GB Capital aracılığıyla) 84,75 milyon EGP değerinde Tokio Marine Egypt Family Takaful’un yüzde 75 hissesini satın aldı

Tokio Marine Mısır Ailesi Takaful, bireysel ve kurumsal müşterilerine çeşitli sigorta çözümleri sunmaktadır.

EFG Hermes Finance ve GB Capital’in her biri şirketin yüzde 37,5 hissesine sahip olacak.

Sigorta ve Reasürans alanında dünyaca ünlü bir lider olan ve Japonya’nın en büyük genel sigortacısı olan Tokio Marine Group, kalan yüzde 25’e sahip olacak.

Satın alınması oldukça EFG Hermes’in ve GB Auto ilgili NBFİ teklifleri kapsam ve ulaşmak genişletir, çeşitli pazar segmentleri için EFG Hermes’in ve GB Auto pozlama genişletmek ve derinleştirmek için bir platform sağlayarak, satın alma yenilikçi sigorta ürünlerinin tanıtımı ile şirketlerin ilgili mevcut NBFİ işlemleri tamamlamak için kaldıraçlı olacaktır.

EFG Hermes Holding Grup CEO’su Karim Awad şunları söyledi: “Bu satın almanın tamamlanması, EFG Hermes’in Mısır pazarına kapsamlı bir NBFI hizmetleri paketi sunma stratejisinde kesin bir kilometre taşıdır. Dört yıl içinde, yalnızca geleneksel iş kollarımızı büyütmekle kalmayıp, aynı zamanda leasing, mikrofinans, tüketici finansmanı, Fintech, faktoring, dijital ödemeler, ipotek ve sigortayı da tanıttık.”

“Bu hareketin bizim için ve daha geniş pazar için doğru zamanda geldiğinden eminiz ve farklılaşmış, geniş spektrumlu bir finansal hizmet sağlayıcısı olarak konumumuzu sağlamlaştırmada önemli bir adım olacağını tahmin ediyoruz.”

Mısır’ın sigorta endüstrisi, bölgesel ve küresel emsallerine kıyasla önemli ölçüde yetersiz kalıyor.

Sektör, hükümetin mali tabana odaklanmasından ve daha elverişli bir düzenleyici çerçeve oluşturmaya yönelik önemli çabalardan önemli ölçüde yararlanacak şekilde ayarlanmıştır.

Bu arka plana karşı, EFG Hermes ve GB Auto’nun sektöre girmesi, gelişmekte olan pazarlar için beklentiler doğrultusunda genişlerken önemli bir değer üretmeyi vaat ediyor.

GB Auto Yönetim Kurulu Başkanı ve CEO’su Dr. Raouf Ghabbour şunları söyledi: “Bu işlemin tamamlanmasından çok memnunuz ve bu sektörün ve pazarın tam ama henüz kullanılmamış potansiyelini keşfetme umutları için heyecanlıyız. Mısır hayat sigortası endüstrisinin önemli bir büyüme ve karlı bir genişleme için hazır olduğunu biliyoruz ve bundan yararlanmak istiyoruz.”

“Bu hamle tamamen finansal kiralama, tüketici finansman, faktöring, mikro finansman, ipotek, menkul kıymetleştirme, filo kiralama arenalarda ve müşterileri, hem kurumsal hem de bireysel olarak daha geniş bir kesimine hitap ödemeler e – teklifleri portföyümüzü çeşitlendirmek gibi genişleyen NBFİ işimizi görür, gelecek için vizyonumuz ile birebir örtüşüyor.”

Önümüzdeki aylarda yeni bir marka altında yeniden lanse edilecek olan Tokio Marine Egypt Family Takaful, işlemle aynı zamana denk gelen, Sohail Ali’yi CEO olarak atadı.

Ali, çeşitli pazarlarda yirmi yılı aşkın sigorta deneyimiyle, şirketin kapsamlı bir yenilikçi sigorta ürünleri ve hizmetleri paketi oluşturmasına öncülük edecek.

Kaynak: africaglobalfunds

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir