EKOS Electric, Borsa İstanbul’da Rekor Halka Arz ile Yatırımcılarına Kapılarını Açtı

Sektördeki Güçlü Konumu ve Sürdürülebilir Enerji Vizyonuyla Dikkat Çeken EKOS Electric

Borsa İstanbul’da düzenlenen gong töreni, Türk şirketi EKOS Electric’in başarılı halka arzını kutlamak için gerçekleşti. Törene, Borsa İstanbul AŞ Genel Müdürü Korkmaz Ergun ve EKOS Electric yöneticileri yanı sıra birçok davetli katıldı. Ergun, şirketin sürdürülebilir enerji ve kurumsallaşma adına önemli bir adım attığını belirterek, halka arzın şirketin büyüme ve yenilik odaklı faaliyetlerini destekleyeceğini ifade etti.

EKOS Electric Yönetim Kurulu Başkanı Tarık Akbaş ise konuşmasında, şirketin 3,29 milyon yeni paydaşıyla daha da güçlendiğini ve Cumhuriyet’in 100. yılında belirledikleri hedeflere doğru kararlı adımlarla ilerlediklerini dile getirdi. Akbaş, şirketin elektrik altyapı teknolojileri üretimi konusundaki başarılarına vurgu yaparak, AR-GE çalışmalarıyla sektöre yön verdiklerini belirtti.

Deniz Yatırım Genel Müdürü Melih Akosman ise EKOS Electric’in güçlü büyüme ve yüksek karlılıkla sektörde fark yarattığını, 23. halka arzlarında 3,29 milyon yatırımcıya ulaşarak bir rekora imza attıklarını ifade etti. Akosman, EKOS’a duyulan güven ve yatırımcılardan gelen ilgi için teşekkür etti. Bu başarı yolculuğunda emeği geçenlere tebriklerini ileten Akosman, EKOS Electric’in sektördeki güçlü konumunu vurgulayarak halka arzın sermaye piyasalarına olumlu bir katkı sağlayacağını belirtti.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir