FİNANS

Eminevim Yönetici Yetiştirme Programını Hayata Geçirdi!

Elbirliği ile faizsiz finans sisteminin öncüsü Eminevim, insan kaynakları politikasında başarılı bir projeye imza atarak yönetici yetiştirme programını hayata geçirdi

 

Yaklaşık 30 yıldır Türkiye’de istihdama önemli katkılar sunan Eminevim, büyüyen şirket yapısı doğrultusunda yönetici ihtiyacını karşılayacak önemli bir eğitim projesini başlattı. İstanbul Sabahattin Zaim Üniversitesi iş birliği ile gerçekleştirilen ve şirket içindeki çalışanların liderlik, kişisel farkındalık ve mesleki yetkinlikler bakımından değerlendirildiği programda, seçilen adayların eğitim süresi boyunca yöneticiliğe hazırlanması sağlanıyor.

5 aylık program

Geleceğin Yöneticileri adıyla başlatılan ve 5 ay süren yönetici yetiştirme programının ilk mezunları ise İstanbul Sabahattin Zaim Üniversitesi’nde düzenlenen özel törende sertifikalarını aldı. Yönetici adaylarının yanı sıra Emin Grup İcra Kurulu Başkanı Sefa Üstün, yönetim kurulu üyeleri ve İstanbul Sabahattin Zaim Üniversitesi akademisyenlerinin katıldığı törende, eğitim programını başarıyla tamamlayarak sertifikalarını alan 17 yönetici adayının yeni kariyer yolculuğu başladı.

İnsan kaynağına önem veriyor

Törende konuşan Emin Grup İcra Kurulu Başkanı Sefa Üstün, şirket olarak insan kaynağına verilen önemi ve gerçekleştirilen programın amacına değinerek, “İnsan kaynağı şirketimiz için en büyük yatırımdır. Yönetim ve liderlik becerileri gelişmiş çalışanlara sahip olmak ise günümüzdeki en önemli ihtiyaçlarından birisidir. İşte biz de Emin Grup olarak, bu doğrultuda hayata geçirdiğimiz Geleceğin Yöneticileri programıyla, bünyemizdeki önemli yetenekleri kazanarak, geleceğimizi emanet edeceğimiz yönetici adaylarımızı yetiştirerek, iş dünyasındaki rekabet gücünde fark oluşturmayı amaçladık” dedi.

Uyguladıkları programla büyüme planları doğrultusunda ihtiyaç duyulan yönetici ihtiyacını kendi içlerinden karşılamanın yanı sıra bir yönetici havuzunun oluşmasını sağladıklarını kaydeden Üstün, “Bugün de ilk kez düzenlenen programımızı birincisini tamamlamış olduk ve başlattığımız programla kendi şirket bünyemizden 17 yönetici adayı kazandık. Programı başarıyla tamamlayan 17 arkadaşımızın yeni kariyer yolculuğunda başarılar diliyorum” şeklinde konuştu.

 

Kaynak: Yeni Akit

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir