Eminevim’in Kurucusu Emin Üstün Son Yolculuğuna Uğurlandı

Faizsiz ev alma sisteminin kurucusu olan Emin Üstün, geçirdiği kalp krizi sonucu hayatını kaybetti

Eminevim’in kurucusu ünlü işadamı Emin Üstün, yurt dışındaki toplantı sırasında kalp krizi geçirerek hayatını kaybettiği bildirildi.

Emin Üstün için Üsküdar’da  Marmara Üniversitesi İlahiyat Fakültesi Camii’nde gerçekleştirilen cenaze töreninin ardından Karacaahmet Mezarlığına defnedildi.

Cenaze töreninde açıklama yapan Emin Grup Hukuk Müşaviri Avukat İsmail Tuğrul, “Otelde görüşme yaptığı sırada, yukarıya odasına abdest almak için çıktığında fenalaştı. Kardeşi doktor çağırdı fakat kalp krizi nedeniyle vefat etti. Ülkemizin, sevenlerinin başı sağ olsun” dedi.

Kalp krizini tetikleyecek bir rahatsızlığının olup olmadığı sorusuna ise Tuğrul, “Emin beyin babasının da kalp rahatsızlığı vardı. Kendisinin de 2-3 tane stendi vardı. Bundan 5-6 ay önce de bir boyun fıtığı ameliyatı geçirmişti ama genel olarak sağlığı iyiydi. Devamlı koşturan, gayretli bir insandı. Ben de Salı akşamı kendisiyle vedalaşmış, görüşmüştüm. Çarşamba sabahı da gayet dinç bir şekilde gitti, oradan bize videolar gönderdi. İşinin başında, gayretli bir insandı. Herhangi bir ciddi rahatsızlığı yoktu” diye konuştu.

FAİZSİZ EV SİSTEMİ KURUCULUĞUYLA BİLİNİYOR

Girişimci ve yatırımcı iş adamı Üstün, 1951 yılında Bolu’nun Gerede ilçesinde doğdu. 1969-1974’te bugünkü adıyla Yıldız Teknik Üniversitesi Makine Mühendisliği bölümünden mezun oldu. Eğitim hayatı devam ettiği sırada 1973 yılında lif ve pres imalatı yapan LİFSAN Hidrolik Sanayi Şirketini kurdu. 1987 yılında ise inşaat ve arsa işleri alanında faaliyetlerini günümüze kadar sürdüren GENTAŞ’ın kuruculuğunu yaptı. 1991 yılında şu an faaliyetlerine aktif olarak devam eden ve “elbirliği” sistemine dayalı faizsiz bir sistem ile otomobil sahibi yapan Eminotomotiv’i, 2005 yılında ise otomobildeki “Elbirliği Sistemi”ni konut sektörüne uyarlayarak, insanların faizsiz ev almasını sağlayan Eminevim’i kurdu.

150 BİN KİŞİYİ EV SAHİBİ YAPTI

40 şubeyle başlayan sistem şu an ülke genelinde 60’tan fazla ilde toplam 120 şubeye ulaştı. Kurduğu sistemle Türkiye’de 150 binin üzerinde kişi, ev ve otomobil sahibi oldu. Üstün, Eminevim, Eminotomotiv, Eminotomotiv 2. El, Emin Gayrimenkul Geliştirme, Emin Tarım ve Hayvancılık, Emin Enerji ve Emin Sigorta şirketlerini bünyesinde barındıran Emin Grup’un Onursal Başkanlığı’nı yürütmekteydi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir