Emirates NBD, Uluslararası Ödeme Merkezi Kurduğunu Duyurdu

TCS Bancs, Tata Consultancy Services, FinTech, ITToday, Tata Consultancy Services (TCS), Emirates NBD’nin, ödemeler için TCS BaNCS üzerinde çalışan, birden çok kuruluş için merkezi bir uluslararası ödeme merkezi kurduğunu duyurdu

Çözüm, Emirates NBD’nin altı ülkeyi kapsayan tüm kuruluşlarında ödeme işlemlerini dönüştürme vizyonunun bir parçası olarak seçildi. Şu anda Singapur, Hindistan, Birleşik Arap Emirlikleri ve Birleşik Krallık’ta uluslararası ödemeler için kullanılmaktadır.

Hindistan’da çözüm, RTGS ve NEFT üzerinden yurt içi ödemeleri de işleyecek, BAE’de, Emirates NBD ve Emirates Islamic Bank’ta yurt içi takas için FTS’nin yanı sıra uluslararası ödemeleri de yönetecek.

TCS BaNCS Kurumsal ödemeler Merkezi, bankanın farklı ülkelerdeki ödeme işleme altyapısını merkezileştirir ve güçlendirir. Bu çözümün müşteriler için dijital deneyimi arttırdığı ve bankanın BT manzarasını basitleştirdiği söyleniyor. Buna ek olarak, bankanın şirketler için SWIFT gibi yeni hizmetler ve ödeme ürünleri başlatmasına ve GCC-RTGS (KSA, BAE), IPI ve Mısır-RTGS gibi gerçek zamanlı takas alanında yaklaşan pazar yeniliklerini benimsemesine olanak tanıyacak.

Emirates NBD Grup Operasyon Direktörü Abdulla Qassem, “Ödeme alanı hızla stratejik, katma değerli ürünler, teknoloji çözümleri ve dünyanın her yerinde birleşen takas yetenekleri ile bir teklif haline geliyor. TCS BaNCS ile geçen yıl bir ödeme dönüştürme programına başladık ve şimdi, müşteri beklentilerimize uygun çözümler sunmamıza yardımcı olmak için modern bir merkez tabanlı ödeme altyapısı kurduk. Çözüm, standartlaştırılmış, ölçeklenebilir ve merkezi işleme için ödeme operasyonlarımızı dahili olarak hareket ettirdi ve ayrıca Kurumsallar için SWIFT de dahil olmak üzere takas işleminde yeni pazar evrimlerini benimseme yeteneği sağladı. ”

 

“Ödemeler için TCS Bancs’ın Emirates NBD’DE programa göre canlı yayın yaptığı için mutluyuz. Bu dönüşümsel program, ödeme işlemlerinde çeviklik ve gelişmiş verimlilik için bir platform sağlar ve Emirates NBD’NİN TCS BaNCS API’lerini kullanarak hizmet tekliflerini yenilemesine ve genişletmesine olanak tanır. TCS Financial Solutions Başkanı Venkateshwaran Srinivasan,” Kurulum, TCS Bancs’ın çok varlıklı yeteneklerinin gerçek bir vitrini ve Emirates NBD’NİN müşterilerine tutarlı bir marka deneyimi sunmasını sağlayan birden fazla coğrafyada daha fazla standardizasyon ve süreç uyumuna olanak tanıyor ” dedi. “Müşterilerimiz için iş sürekliliğini sağlayan TCS’NİN Secure Borderless Workspaces ™ işletim modelinin etkinliğini gösteren yıkıcı COVID-19 kilitlenmeleri sırasında TCS Bancs’ın kullanıma sunulmasının önemli bir kısmının gerçekleşmesinden memnunuz.”

TCS BaNCS for Payments, sipariş yönetimi, takas ve ödeme dahil olmak üzere tüm değer zincirini kapsayan çoklu varlık, para birimi ve ülke yetenekleri sunar. Yurtiçi ve yurtdışı varyasyonlar dahil olmak üzere otomatik ödeme ve kredi transferlerini tek bir platformda sağlar. Geleceğe yönelik çözüm, ISO2002 tabanlı veri ve süreç modelleri üzerinde tasarlanmıştır ve gerçek zamanlı ödemeler ve Açık API’ler gibi özellikler içerir. TCS BaNCS, arka arkaya yaklaşık on yıl boyunca SWIFT Ödemelere Hazır olarak sertifikalandırılmıştır ve SWIFT gpi hazır etiketi ile onaylanmıştır.

Kaynak: ibsintelligence

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir