Emlak Katılım Bankası Altın Transfer Sistemi’ne Dahil Oldu

Altın Katılma Hesabı’nı hayata geçiren Emlak Katılım, altın transfer sistemine dahil oldu

Emlak Katılım Genel Müdürü Nevzat Bayraktar, Altın Transfer Sistemi’nin başlamasına ilişkin “Altın Katılma Hesabı ile müşterilerimizin altınları değer kazanırken, gram olarak da çoğalıyor olması güzel bir imkan” dedi.

Ürün ve hizmetlerini genişletmeye devam eden, bu kapsamda geçen yıl “Altın Katılma Hesabı”nı hayata geçiren Emlak Katılım Bankası, altın transfer sistemine dahil oldu. Bu sayede Emlak Katılım müşterileri bankalar arası altın transferi yapabilecek.

“Altın Katılma Hesabı” ile Emlak Katılım müşterileri altın üzerinden yatırımlarını değerlendirirken, altın olarak faizsiz kazanç elde etme imkanı buluyorlar. Emlak Katılım, Altın Katılma Hesaplarına 6 Nisan 2020 itibarıyla (100 gr altına) 3 aylık vadede brüt 0,97 oranında kâr dağıtımı gerçekleştirdi.

Nevzat Bayraktar, “Yaşadığımız dönem dijital kanalların artan önemini vurgulamış, alternatif dağıtım kanallarının, mobil platformların önemini daha da arttırmıştır. Bu sebeple faaliyetlerimizde önceliğimizi dijital kanalların geliştirilmesine veriyoruz” dedi. Bayraktar, “Çok yakında üzerinde çalıştığımız yeni dijital bankacılık platformu ile potansiyel müşterilerin bulundukları adresten Emlak Katılım müşterisi olmalarının yolunu da açmış olacağız. Altın, dijital kanallar üzerinden yatırım yapılabilen, değeri her geçen gün artan önemli bir yatırım aracı. Takasbank sistemine üye bankalar arası altın transferi yapılıyor olması da büyük kolaylık. Altın Katılma Hesabı ile müşterilerimizin altınları değer kazanırken gram olarak da çoğalıyor olması güzel bir imkan” değerlendirmesinde bulundu.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir