EKONOMİ-FİNANS

Emlak Katılım Bankası Kayseri Şubesi Törenle Açıldı

Türkiye Emlak Katılım Bankasının Kayseri şubesi törenle açıldı

Genel Müdür Nevzat Bayraktar, yaptığı konuşmada, Anadolu’nun kadim ticaret merkezi Kayseri’de, yeni şube açılışı gerçekleştirmekten mutlu olduklarını söyledi.

Emlak Katılım Genel Müdürü Nevzat Bayraktar, hayata geçirilecek projelerle birlikte ekonomiye ve istihdama katkı sunacaklarını belirterek, “Birlik beraberlik içerisinde harekete ederek, başarılara imza atacağız. Potansiyelimize güveniyoruz. Diğer illerdeki şubelerimizde olduğu gibi Kültepe’nin bulunduğu Anadolu’nun sanayi merkezi Kayseri’de de ekonomiyi ve reel sektörü destekleyeceğiz” şeklinde konuştu.

Her şubeyle hizmet ağını daha da genişlettiklerini belirten Bayraktar, bugüne kadar 12 şube açılışı gerçekleştirdiklerini, yıl sonuna kadar 40 şubeye ulaşmayı hedeflediklerini dile getirdi.

Bayraktar, katılım finans sisteminin dengeli bir ekonomik model kurulması ve sosyoekonomik hedeflere ulaşılmasını desteklemede önemli yere sahip olduğunu vurgulayarak şöyle devam etti:

“Biz de yeni ürün ve hizmetlerimizle katılım bankacılığının toplam bankacılık sektöründen aldığı payın yükselmesi için canla başla çalışıyoruz. Emlak Katılım olarak birinci yılımızı doldurduk. İlk faaliyet yılı itibariyle aktif büyüklükte 9 milyar, kullandırılan fonlarda ise 5 milyar liralık hacme ulaştık. Ülkemizin gücüne güveniyoruz. Esnafımıza, KOBİ’lerimize, iş adamlarımıza ve potansiyellerine güveniyoruz. Birlik olduğumuzda ortaya çıkan başarılı projelerin geleceğe yönelik yapabileceklerimizin de bir göstergesi olduğuna inanıyoruz.”

Katılım finans sektörünün en köklü ve en geç üyesi olan Emlak atılım, “100 Günlük İcraat Programı” ile yeniden faaliyete geçirilme kararının ardından, Bankacılık Düzenleme  ve Denetleme Kurulu’ndan (BDDK) faaliyet izni alarak 21 Mart 2019 tarihinde merkez şubesi ile hizmet vermeye başladı. İnşaat ve gayrimenkul sektörü başta olmak üzere bu sektörlerin tamamlayıcı unsurlarına destekte yeni bir soluk olarak çalışmalarına başlayan Emlak Katılım Bankası yeni şubeleriyle de hizmet ağını genişletiyor.

Törene, Vali Yardımcısı Nail Anlar, AK Parti Kayseri Milletvekili İsmail Tamer, Büyükşehir Belediye Başkanı Memduh Büyükkılıç, Kocasinan Belediye Başkanı Ahmet Çolakbayrakdar, Melikgazi Belediye Başkanı Mustafa Palancıoğlu ve Kayseri Organize Sanayi Bölgesi Yönetim Kurulu Başkanı Tahir Nursaçan katıldı.

Adres: Cumhuriyet Mah.Vatan Cad. No:28 Melikgazi / Kayseri
Tel: 352 6663700
Faks: 352 6663709

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir