Emlak Katılım İzmir’de!

İzmir’in Konak ilçesinde hizmet vermeye başlayan Emlak Katılım Bankası’nın şube sayısı 12’ye yükseldi

Şubenin açılışı nedeniyle düzenlenen törende Türkiye Emlak Katılım Genel Müdürü Nevzat Bayraktar konuşma yaptı. Bayraktar, konuşmasında katılım finans sisteminin dengeli bir ekonomik model kurulması, sosyal ve ekonomik hedeflere ulaşılabilmesi için önemli bir yere sahip olduğunu söyledi.

Bayraktar, Türkiye’nin 2023 vizyonu kapsamında katılım bankacılığının toplam bankacılık sisteminden aldığı payın yüzde 15’e yükseltilmesi hedefi olduğunu hatırlatarak şunları söyledi:

“Türkiye’de bugün 57 banka faaliyet göstermektedir. Emlak Katılım’la katılım bankalarının sayısı 6’ya, katılım bankacılığının sektördeki payı ise yüzde 6,3’e yükselmiştir. Yüzde 15 hedefine ulaşmak için açılacak her bir şubenin önemli bir yeri olduğuna inanıyoruz. İzmir şubemizle 12 şubede hizmet vermeye devam ediyoruz. Yıl sonuna kadar 40 şubeye ulaşmayı hedefliyoruz.

Bayraktar, Türkiye’nin gücüne inandıklarını belirterek, “Birlik olduğumuzda ortaya çıkan projelerin geleceğe yönelik yapabileceklerimizin de bir göstergesi olduğuna inanıyoruz.” dedi.

 

Kaynak: AA

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir