Emlak Katılım’ın Üst Yönetiminde Görev Değişikliği Yapıldı

Emlak Katılım Bankası üst yönetimde değişikliğe gitti

Banka’nın yaptığı KAP açıklamasına göre Emlak Katılım Bankasında Deniz AKSU’dan sonra Genel Müdür Vekili olarak görev yapan Cengiz SİNANOĞLU İç Sistemler Grup Başkanlığına, Genel Müdür Yardımcısı olarak görev yapan Hasan APAYDIN ise Genel Müdür Danışmanlığına getirildi.

Hasan APAYDIN kimdir?

Hasan Apaydın, İstanbul Üniversitesi İngilizce İktisat Fakültesinden mezun olmuş ve İstanbul Bilgi Üniversitesinde MBA yapmıştır. Bankacılık hayatına İnterbank ile başlamış, HSBC Bank’ A.Ş. Türkiye’de 10 yıl dış ticaret müdürü, dış ticaret teknik danışmanı, orta ofis (middle ofis) yöneticisi ve küresel dış ticaret kontaktı olarak çalışmış, Odeabank Türkiye’nin kuruluşunda merkezi operasyon grup müdürü olarak yapmış, AktifBank’ta Dış işlemler ve Yatırım Bankacılığı Operasyonları yöneticisi olarak görev yapmış şuan ise Emlak Katılım Bankası’nda Genel Müdür Danışmanı olarak görev almaktadır.

ICC Bankacılık Tekniği ve Uygulaması Komisyonu üyesi, ICC Paris Forfaiting Çalışma Grubu üyesi, ICC Paris Garantiler Çalışma Grubu üyesi, ICC Paris Banka Ödeme Taahhüdü (Bank Payment Obligation) Danışma Grubu ve daha sonra teşkil edilen eğitimi grubu üyesidir. ICC Paris Docdex Bilirkişisi, ICC Paris Trade Academy ve EBRD Trade Exchange Magazine dergisinde expert listesinde yer almaktadır.

Institute of Intl Banking and Service Inc.USA’nın Documentary Credit World ve Global Trade Corporation Europe’nin Trade Services Update dergilerinde Türkiye ülke temsilcisi olarak görev yapmaktadır.

CDCS (certified Documentary Credit Specialist), CITF (Certificate in International Trade & Finance), SPK – Düzey 3 (İleri Düzey), SPK – Türev Araçlar, SPK – Kurumsal Yönetim Derecelendirme ve SPK – Kredi Derecelendirme Lisanslarına sahiptir.

11 yıldır Türkiye’nin çeşitli illerinde banka ve firmalara dış ticaret, banka kredileri, tedarik zinciri finansmanı, emtea ticareti finansmanı, yapılandırılmış dış ticaret, islami dış ticaret, akreditifler, garanti/kontrgarantiler/teminat mektupları/teminat akreditifleri konularında üç yüze yakın eğitimler vermiş ve EBRD ve yabancı kuruluşların yurtdışındaki seminerlerinde panelist olarak görev almıştır.

Cengiz SİNANOĞLU kimdir?

Ankara Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi İşletme Bölümü mezunu olan Sinanoğlu, sonrasında Dokuz Eylül Üniversitesi Maliye Bölümünde Yüksek Lisans yaptı. Sinanoğlu, bankacılık hayatına 1994 yılında Türk Ticaret Bankası Teftiş Kurulunda Müfettiş Yardımcısı olarak başladı. 1998 yılında Egebank Teftiş Kurulunda Müfetiş olarak çalıştı. Kariyerine 1998-2000 arası Kentbank Kredi Tahsis Müdür Yardımcısı, 2000-2003 arası Finansbank Krediler Müdürü ve 2003-2005 arası Finansbank Krediler Bölüm Yöneticisi olarak devam eden Sinanoğlu, 2005 yılında HSBC’de Krediler Grup Müdürlüğü görevini üstlendi. 2013 yılında Fiba Banka Krediler Koordinatörü ve İcra Kurulu Üyesi olarak görev yaptı. 4 Ekim 2018 tarihinden itibaren Türkiye Emlak Katılım Bankası Kredilerden sorumlu Genel Müdür Yardımcısı olarak görev yapan Sinanoğlu, 11 Ekim 2019 tarihi itibarıyla Genel Müdür olarak atanmıştır. 11 Ekim 2019  – 11 Şubat 2020 tarihleri arasında Genel Müdür Vekili olarak görev yapan Sinanoğlu, 27 Şubat 2020 itibariyle İç Sistemler Grup Başkanı olarak atanmıştır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir