En Güçlü İslami Perakende Bankası: Kuveyt Türk Katılım Bankası

Cambridge IFA, Kuveyt Türk Katılım Bankası’nı, Türkiye’de faaliyet gösteren İslami bankalar arasında En Güçlü İslami Perakende Bankası olarak ilan etti

İngiltere merkezli bir finansal hizmetler düşünce kuruluşu olan Cambridge IFA tarafından yürütülen bir İslami bankacılık etkinliği analizi doğrultusunda, 2019 yılı için En Güçlü İslami Perakende Bankaları belirlendi. Bu doğrultuda Dubai İslam Bankası (DIB), Dünyanın En Güçlü İslami Perakende Bankası olarak belirlenirken, Kuveyt Türk Katılım Bankası, Türkiye’de faaliyet gösteren İslami bankalar arasından En Güçlü İslami Perakende Bankası olarak seçildi.

Cambridge IFA’nın yaptığı bu analiz sonucunda, kendi ülkelerinde en güçlü İslami Perakende Bankası olarak seçilen diğer bankalar şu şekilde:

  • QIIB: Katar 2019’daki En Güçlü İslami Perakende Bankası
  • Jordan Islamic Bank: Ürdün’deki En Güçlü İslami Perakende Bankası 2019
  • PT Bank Syariah Mandiri: Endonezya’daki En Güçlü İslami Perakende Bankası 2019
  • Dubai Islamic Bank Pakistan: Pakistan’daki En Güçlü İslami Perakende Bankası 2019

Cambridge IFA CEO’su Dr. Sofiza Azmi, “En güçlü İslami perakende bankalar, hem borç tarafındaki müşterilerle hem de varlık tarafında, bu bankalarla iş yapma açısından en güvenli İslami bankalar olarak görülmektedir.” dedi.

“Operasyonların ve yönetimin verimliliğinin, büyüklüğünden ziyade bankanın emniyet seviyesini belirlemede anahtar faktör olması gerektiğine inanıyoruz.” dedi.

 

Kaynak: Zawya

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir