Endonezya, 2021’in İlk Yarısında Daha Büyük Küresel Sukuk Satacak

Endonezya hükümetinin bu yılın ilk yarısında geçen seneden daha büyük küresel sukuk ihraç etmeyi planlıyor

“Küresel sukuk ihracı için, zaman çizelgesi 2021’in ilk yarısında. İster ilk çeyrek ister ikinci çeyrek olsun, esnek,” dedi. Sukuk, hükümdarın 5 Ocak’ta ihraç ettiği 3 milyar dolar ve 1 milyar avroluk tahvilleri takip edecek.

Yaklaşan küresel sukuk yapısının 2020’deki ihraçtan önemli ölçüde farklı olmayacağını, ancak muhtemelen daha büyük bir satış olacağını ve daha düşük bir kar oranı taşıyacağını söyledi.

“Hükümetin devlet bütçesini finanse etme ihtiyacının yakın zamanda gelişmesi ve piyasa dalgalanmaları göz önüne alındığında, ihraç hacmini yaklaşık 2,5 milyon ABD Doları ile 3 milyon ABD Doları arasında ihraç ettiğimiz geçmişe kıyasla artırabiliriz. Ancak yine de aynı yapıya sahip olacak – yeşil sukuk için beş yıllık tenörlü üç dilim, 10 yıllık tenor ve 30 yıllık tenör ”dedi.

Haziran 2020’deki egemen sukuk, üç dilimde 2,5 milyar dolarlık bir wakah küresel gazetesiydi. Beş yıllık 750 milyon dolarlık kağıt yeşil sukuk olarak satıldı ve diğer iki dilim 10 yıllık 1 milyar dolarlık vade ve 30 yıllık 750 milyon dolar vade içeriyordu.

10 yıllık tenor tahvil getirisi% 5,9 olup, geçen yıla göre% 7,1 ile düşüktür. Endonezya, Ağustos 2008’de ilk devlet sukukunu ihraç etti ve İslami gazeteyi düzenli olarak hem yurt içinde hem de uluslararası pazarda satmaya devam ediyor. Devlet, küresel sukukunu her yılın üçüncü çeyreğinde satardı ancak piyasa koşulları programını değiştirdi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir