Faizsiz Finans Sisteminin Ekonomideki Yeri Güçlendirilmeli!

Eminevim, tasarrufa dayalı faizsiz finans sistemiyle güçlü ekonomi için 2023 hedeflerine destek verecek

Bu yıl ikincisi düzenlenen 2. Türkiye 2023 Zirvesi İstanbul’da gerçekleşti. Zirvede, Türkiye’nin, dünyanın ilk 10 ekonomisinden biri olma hedefleri doğrultusunda önem arz eden sektörlerin önde gelen temsilcileri bir araya geldi.

Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak’ın iş adamlarıyla bir araya geldiği zirvede, Türkiye ekonomisine yılda 5 milyar lira katkı sağlayan, tasarrufa dayalı finans sisteminde öncü olan Eminevim, güçlü ekonomiye destek verdi.

2. Türkiye 2023 Zirvesine sponsor olan Emin Grup Yönetim Kurulu Başkanı Emin Üstün ve Emin İcra Kurulu Başkanı Sefa Üstün, faizsiz finans sistemine geleceğine dair önemli mesajlar verdi.

Emin Üstün: “Türkiye ekonomisinin 100. yıl hedeflerine ulaşılmasının konuşulduğu 2. Türkiye 2023 Zirvesi’nde değerli bakanlarımız ve iş adamlarıyla önemli değerlendirmeler yaptık. Türk ekonomisinin kırılgan ve hassas yapısı, artık krizlerden etkilenmeyen, sağlam ve temeli güçlü hedeflere oturtulmuş bir yapı haline geldi. Burada belirlenen doğru stratejiler ile gerçekleştirilen kalkınma ve büyüme hamlelerine biz de öncüsü olduğumuz faizsiz Elbirliği Sistemi ile destek veriyoruz. Çünkü sürdürülebilir bir büyüme için faizsiz sistem başarılı bir çözüm sunuyor. Ekonomimizde de bu sisteme duyulan ihtiyaç hissediliyor. Özellikle konut satışlarında istikrarın sürdürülmesi ve düşüşlerin önlenebilmesinde sistem önemli bir rol oynayabilir ve 2023 yılında dünyanın ilk 10 ekonomisinde yer almamız için daha güçlü bir katkı sunabilir.

Yeni yıla güçlü yatırımlarla gireceğini belirten Emin Üstün, Türkiye ve yurtdışında önemli çalışmalara imza atacaklarını söyledi ve sözlerine şöyle devam etti: “29 yıl önce kurduğu faizsiz Elbirliği Sistemi’ni global bir finansal sistem haline getirmek ve bunu yurtdışında farklı sektörlerde uygulamak için bir takım planlamalar içindeyiz. Sektörlere can suyu olan Eminevim ile konut ve otomotiv sektörüne yılda 5 milyar TL’lik katkı sağlarken sistemimizi daha da büyüterek geniş bir yelpazeye yayacağız. Konut ve otomotiv dışında hizmet verdiğimiz enerji, tarım ve hayvancılık sektörlerinde de sürdürülebilir büyümeye katkı sağlayacağız” dedi.

Faizsiz finansın en önemli katkısı finansal anlamda çeşitliliği beraberinde getirmesi. Amaç finansta alternatif olmak değil; asıl amaç çeşitlilik. Türkiye ekonomisinin de güçlü bir sisteme ihtiyacı var. Gelişmiş ülkelerde finansal büyüklük, milli gelirin birkaç katı kadar. Ülkemizde ise henüz milli gelir kadar bir büyüklük var. Kısaca belirtecek olursak, Faizsiz finans sisteminin ülke ekonomisindeki yeri güçlendirilmeli!

 

Kaynak: Yeni Akit

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir