Finansal Analist Sertifika Programı

İFE İstanbul Finans Enstitüsü & Corporate Finance Institute (CFI) ile bir ortaklık anlaşması imzalayarak CFI’ın amiral gemisi olan Certified Financial Modeling & Valuation Analyst (FMVA) Türkiye temsilcisi oldu

Dünyanın en iyi Modelleme ve Değerleme Analisti sertifikalarından olan FMVA, Finansal Modelleme ve Şirket Değerlemeden ileri düzeyde Excel uzmanlığına kadar, finans alanında çalışanların ve bu alanlarda uzmanlaşmayı hedefleyenlerin Finansal Analist olarak kariyerilerinde yükselmelerine yardımcı olacak becerileri öğretir.

İstanbul Finans Enstitüsü Yönetim Kurulu Başkanı Çetin Altay yaptığı açıklamada “ Finans alanında çalışan veya bu alanda kariyer yapmayı düşünen herkes için uluslararası standartlarda sertifika programlarının ülkemizde yaygınlaşması için çalışmalarımıza bir yenisini daha ekledik. FMVA dünya genelinde tercih edilen ve 300.000 program adayı olan kendini kanıtlamış bir Finansal Modelleme ve Değerleme sertifika programıdır. Amacımız İstanbul, finans merkezi olma yolunda hızla ilerlerken, İFE olarak, uluslararası niteliklerde Finans Uzmanı insan kaynağının yetişmesine katkı sunmaktır.”

Dünyanın en saygın Sertifika programlarından CAMS in de Türkiye ortağı olan İFE, yaptığı ortaklıklar ve işbirlikleri ile “İstanbul Uluslararası Finans Merkezi” projesinin de destekçisidir.

Altay “Finansal Piyasalar ve Finansal Ürünler Dünyada en hızlı değişen ve gelişen sektörlerin başında gelmektedir. Buna bağlı olarak finans profesyonelleri ve çalışanları uluşlararası gelişmeleri takip etmek ve ayak uydurmak zorundadır. Özellikle üniversitelerimizden mezun olan gençlerimizin kariyer hedeflerinde de bu tür sertifika programlarına yönelmelerini son derece önemli ve değerli buluyoruz.” dedi.

İFE halen CAMS ve FMVA sertifika program ortaklığı ile birlikte CFA ve FRM gibi finans alanında önemli uzmanlık programlarınında destek eğitimlerini sunmaktadır.

 

Kaynak: İFE

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir